5.ua

Відбулося засідання Спільної слідчої групи з розслідування загибелі літака "Боїнг"

  У приміщенні Генеральної прокуратури України пройшло засідання керівників Спільної слідчої групи з розслідування загибелі літака "Боїнг" Малайзійських авіаліній минулого літа. Про це 29 жовтня повідомила прес-служба ГПУ.


  "Генеральна прокуратура була одним з ініціаторів створення міжнародної слідчої групи. Наше першочергове завдання, навіть наш обов’язок перед світовою спільнотою, - детальне розслідування цієї трагедії та відновлення справедливості", - наголосив генпрокурор Ярема.

  За словами очільника відомства, завдяки налагодженій роботі спільної слідчої групи, вдалося ідентифікувати тіла 284 загиблих. Допитано спеціалістів та експертів у галузях літакобудування, аеронавігаційного обслуговування, спеціалістів з озброєння та безпосередньо спеціалістів-практиків з зенітно-ракетного комплексу "БУК". Також допитано осіб, які проживають на територіях поблизу місця катастрофи. Проводяться чисельні експертизи, дослідження та інші необхідні слідчі дії для з’ясування усіх обставин трагедії.

  У Генпрокуратурі  окремо зазначили, що українська сторона зацікавлена у проведенні максимально повного, об’єктивного та неупередженого розслідування авіакатастрофи. Він також висловив зацікавленість у продовженні роботи Спільної слідчої групи.

  Представники Спільної слідчої групи подякували українській стороні за організацію роботи слідства та підтримали необхідність продовження спільного розслідування.

  "За результатами засідання прийнято узгоджене рішення про продовження роботи слідчої групи та визначено перспективи спільного розслідування зазначеної авіакатастрофи",- підкреслено у повідомленні ГПУ. 

  Довідково. 7 серпня 2014 року було підписано Угоду про створення міжнародної спільної слідчої групи, сторонами якої є Королівство Нідерландів, Королівство Бельгія, Австралія та Україна, також учасниками зазначеної Угоди є Малайзія та Євроюст.

  З метою забезпечення умов роботи іноземних членів спільної слідчої групи Генеральним прокурором України В. Яремою 26 серпня 2014 року затверджено "Програму прийому і роботи з іноземними членами міжнародної слідчої групи в Генеральній прокуратурі України". 1 вересня 2014 року представники спільної слідчої групи розпочали свою роботу у приміщенні Генеральної прокуратури України.
  Попередній матеріал
  Еттінгер: ймовірність того, що Україна і Росія сьогодні домовляться по газу – 50/50
  Наступний матеріал
  Порошенко звільнив з посад голів Чернівецької та Запорізької ОДА