Від Нацради з телерадіомовлення вимагають заборонити російську медіапродукцію

  Досить російських серіалів, телепрограм і концертів: активісти молодіжних громадських організацій прийшли сьогодні до Нацради з питань телебачення з вимогами поставити крапку на медіапродукті країни-агресора. Театралізованим флеш-мобом справа не обмежилася - мітингувальники зайшли всередину будівлі, де члени Нацради саме проводили чергове засідання.


  Засідання Нацради розпочалося спокійно. На порядку денному – 97 питань. Перший пункт – звернення до кабельних операторів, які досі транслюють заборонені до показу в Україні російські телеканали.

  Голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко закликав: "Я хочу, щоб ви донесли таку просту думку до всіх кабельних провайдерів: відповідальність рано чи пізно наступить і, тим паче, карна відповідальність".

  У цей час під стінами Нацради – пікет. Десяток молодих людей виклали на землі силует телевізора з вати. Мовляв, нинішнє ТБ підіграє антиукраїнським настроям. Активісти кажуть: заборонити російські канали в Україні – мало: слід визнати поза законом російські серіали, програми та концерти.

  Активіст Юрій Дзямулич обурений: "Це нонсенс, коли наші хлопці воюють на Сході і тут же включається серіал, оспівується прикордонник російський, чи міліціонер, що ось які вони хороші".

  Двадцять хвилин флеш-мобу – й активісти прямують до будівлі. Без попередження заходять просто до зали засідань, озвучують вимоги - і отримують відповідь, що виконати їх неможливо.

  "В Нацради немає повноважень змінювати контент телерадіоорганізації, якщо цей контент відповідає законодавству України" – запевнив член Нацради Георгій Шверк.

  У Нацраді пояснюють: зняти програми чи серіали з ефіру може лише сам телеканал, якщо захоче. Або ж суд – якщо виявить порушення закону. Члени Нацради пропонують активістам сходити до телевізійників, і обіцяють підтримку. Мовляв, теж зацікавлені у скороченні російського контенту. Але частина активістів поясненнями невдоволені. У залі здіймається ґвалт. Активіст Юрко Зелений переконує: "В Україні немає жодної телехвилі, яка повністю є україномовна. Жодної! Не смішіть! Ви просто бавитеся в дитячий садок. Ви говорите так, ніби війни нема. Але вона є!"

  Розмови не виходить. Частина активістів залишає будівлю Нацради незадоволеними, і налаштовані радикально вирішувати питання ворожої пропаганди. Пояснюють: "Зараз в Україні війна. У нас немає часу ходити по судам три місяці чи три роки".

  Інша частина активістів з Нацрадою домовляється зранку в п'ятницю провести спільне засідання. На ньому думатимуть, як збільшити кількість українських серіалів і телепрограм та поступово позбуватися російських.

  Представниця Нацради Ольга Герасим’юк запевнила: "Всі ми, повірте, раді, що ми сьогодні поговорили – з конструктивною частиною, звісно. Завтра до нас прийдуть ці представники – а тут, очевидно, були різні організації – прийдуть для того, щоб ми могли виробити спільні рішення, попрацювати з юристами".

  Ігор Грушко, Богдан Кальченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На Донеччині терористи захопили дитсадок
  Наступний матеріал
  Київ отримав субвенцію із держбюджету у розмірі 1,8 млрд грн