5.ua

Від Мінекології вимагають скасувати дозволи на будівництво малих ГЕС в Карпатах

  Природозахисники влаштували сплав на байдарці зі сходів Міністерства екології. Так вони протестують проти зведення малих гідроелектростанцій на карпатських річках.


  У разі такого будівництва водяний потік повністю заганяють у трубу. Нереститися у таких умовах риб не зможуть, а їх тільки червонокнижних у Карпатах – 14 видів. Природозахисників підтримують і туристи – любителі сплавлятися гірськими річками. Єдині, хто за словами активістів, від такого будівництва виграють – це інвестори. Вони отримують від держави дотації за виробництво екологічно чистої енергії. Нині у Карпатах працює одна така ГЕС, іще три – у процесі зведення. Захисники природи просять Мінекології негайно зупинити там усі будівельні роботи.

  Екологи кажуть: попередня влада зробила дуже погану справу – видала чимало дозволів та екологічних експертиз на будівництво малих ГЕС в Карпатах. Зараз же різні представники Міністерства навіть без відома міністра не соромляться казати, що так, це є неправильно. Якщо це позиція Міністерства, вважають активісти, то одним-єдиним наказом нинішнього міністра Мохника можна скасувати всі дозволи на будівництво малих ГЕС в Карпатах.

  Заступник директора департаменту біоресурсів Мінекології Микола Мовчан, який спілкувався з протестувальниками пообіцяв розглянути і винести рішення по цьому питанню протягом тижня.

  Попередній матеріал
  Луганська обласна рада вирішила не приймати рішення про саморозпуск
  Наступний матеріал
  Кількість загиблих внаслідок зіткнення поїздів під Москвою збільшилась до шести