Від голоду й холоду рятують лісних звірів на Хмельниччині [відео]

  Через кучугури снігу та мерзлу землю тварини не в змозі самотужки знаходити їжу та місце для ночівлі. Червонокнижних парнокопитних завезли в регіон тридцять років тому з півдня країни.

  Зазвичай, звірі можуть самі прогодувати себе взимку - розповідає єгер Василь. У лісі  - вдосталь  трави, листя та жолудів. Проте цьогоріч  випало забагато снігу. Відшукати  їжу під майже метровими білими  кучугурами – украй важко.

  Спеціальних годівниць для тварин у Пархомівському лісництві більше 2-х десятків - через кожні 2 кілометри. Проте цьогоріч і їх бракує. Облаштовують - додаткові.

  Найбільше морози дошкуляють козулям.  Лісівники пам`ятають, як кілька років тому від переохолодження  загинула майже третина поголів`я диких кіз. Зараз роблять усе, щоби не дати померти бодай одній сарні. Для козуль облаштовують місця ночівлі, устелені хмизом та сухостоєм.

  Працівники мисливських угідь щодня вирушають  у спеціальні рейди. Разом із природоохоронцями стежать за слідами диких звірів. За ними визначають стан тварин та їхню кількість. Окрім того, перевіряють чи не  з`явилися у лісі браконьєри. 

  Окрім козуль, лісівники допомагають перезимувати   диким кабанам. У пошуках їжі ці тварини здатні щодня долати понад 60 кілометрів. Проте цієї зими потребують людської допомоги. Підгодовувати вепрів обіцяють доти  - доки не з`являться перші зелені пагони.

  Анастасія Савицька, Олександр Майборода, Хмельниччина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Масштабні протести й сутички через забудову в Аргентині
  Наступний матеріал
  На затонулому судні "Коста Конкордія" відновлюють роботи
  Теги: