5.ua

Ветеранські шпиталі перетворять на центри реабілітації для бійців АТО

  На базі військових шпиталів для ветеранів будуть створені центри медичної реабілітації ветеранів нинішньої російсько-української війни.


  Український національний державний медико-соціальний центр ветеранів війни – саме на його базі планують створити головний центр реабілітації учасників АТО. Одночасно тут можуть лікувати 600 людей.

  Спершу медико-психологічна, а потім фізична реабілітація – так лікуватимуть бійців АТО. Лікарі кажуть: із досвіду афганців знають, що 80 відсотків учасників бойових дій згодом потребують саме психологічної допомоги. Щодо медичної – у госпіталі лікуватимуть усі види поранень.

  Усього в Україні – 32 госпіталі для ветеранів війни. В Мінохорони здоров'я кажуть: у багатьох – застаріла медична апаратура, хоча найнеобхідніша база для реабілітації є в усіх. Не менш нагальне питання – підготовка до соціальної переорієнтації. Бо якщо людина отримала ту чи іншу ваду, то вона має отримувати професію, щоб далі жити.

  За оцінкою Міністерства охорони здоров'я, нині в Україні майже 3000 бійців АТО, які потребують реабілітації. Щоб потрапити до такого лікувального центру, вони мають звернутися до обласного шпиталю за місцем реєстрації.

  Попередній матеріал
  Завтра у Польщі розпочинаються військові навчання НАТО
  Наступний матеріал
  В Донецьку чути залпи та вибухи
  Loading...