Вчені виявили кількасот видів отруйних бур`янів у Києві (РЕПОРТАЖ)

  Отруйні бур`яни заполонили Київ. Столичні вчені виявили на території області понад шістб сотень видів цих небезпечних рослин. Всі вони родом із Азії, Африки та Середземномор`я. Як "чужаки" потрапили в Україну і наскільки вони небезпечні для людей?
  Марія Коренюк, 5 канал: "Опіки від соку цієї рослини, що росте у київському передмісті, не загоюються півроку. Це борщівник. Він, як і інші 600 видів небезпечних рослин, виявлених у столиці, був завезений з-за кордону".

  Київ давно не лише найзеленіше місто в країні, а й оаза для заморських бур`янів, розповідає співробітниця Інституту захисту рослин Валентина Мар`юшкіна. Науковець більше трьох десятків років вивчає столичну флору. Каже, такого засилля трави, як в останні роки, ніколи не бачила.

  Вчені наголошують – заморські рослини найбільше приживаються саме у містах. Де внаслідок людської діяльності зникла місцева флора. Для прикладу працівник Інституту ботаніки Валерій Новосад наводить столичне озеро Вербне. Походивши околицями водойми, науковець знаходить 30 видів чужинців.

  Валерій Новосад, директор Ботанічного музею навколо-природничого музею НАН України: "Ваточник сірійський. Експансійна рослина, надзвичайно отруйна. Отруйне не лише молочко, яке виступає, коли зірвати, ала отруйний і мед, який бджоли збирають із її квітів. Рослина відноситься до надзвичайно отруйних. І особлива небезпечна для дітей, які з нею бавляться".

  Від контакту з такими рослинами людина може отримати не лише опіки. Деякі також сприяють розвитку тяжкої форми алергії. А ще від навали паразитів потрепає місцева флора. Іноземні трави поглинають з ґрунту воду і поживні речовини. Та й боротися з непроханими гостями важче. Адже більшість екобур`янів не мають в Україні природних ворогів. "Чужинців" за кордоном ліквідують спеціально створені для цього фіто-санітарні служби. Поки ж у нас їх не існує. Єдиним методом захисту від рослинних ворогів залишається лише обережність людей. 

  Марія Коренюк, Владислав Калінін, Олег Комар, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.32Мб)
  Попередній матеріал
  Новий вид риби знайшли у севастопольській бухті
  Наступний матеріал
  Вхід до потойбічного царства - за віруваннями Майя - відшукали археологи
  Теги:
  Loading...