ВАСУ позбавив Романа Шухевича та Степана Бандеру звань Героїв

  Романа Шухевича та Степана Бандеру позбавили звання Героїв України. Вищий адмінсуд залишив у силі рішення Донецького апеляційного суду.
  Торік у квітні ця інстанція визнала незаконним указ Віктора Ющенка про надання Шухевичу почесної відзнаки, мотивуючи таку ухвалу тим, що командувач УПА не був громадянином України. У такий же спосіб суд позбавив звання Героя лідера ОУН - Степана Бандеру. Нагадаємо, ідейного натхненника визвольного руху удостоїли нагороди посмертно, у День Соборності 22 січня 2010-го року. Адвокат онука Степана Бандери - Роман Орєхов - заявив, що буде оскаржувати вердикт. Під час оголошення ухвали суду присутні у залі реагували криками "ганьба!"

  Роман Орєхов, адвокат Степана Бандери: "Рішення однозначно обидва будуть оскаржені до Верховного суду України. Але необхідно не забувати, що новий закон про судоустрій і статус суддів України створив таку ситуацію, в якій сам Вищий адміністративний суд буде особисто вирішувати, чи передавати заяву для подальшого розгляду до Верховного суду України. І я впевнений, що з огляду на ту ситуацію, яка склалася в обох справах сьогодні, ВАСУ зробить все для того, щоб справу не передати. Але ми, зі свого боку, будемо боротися".

  Володимир Оленцевич, представник позивача: "Если бы я не питал иллюзий по поводу законности, я бы не подавал иск. Мне показалось - в целом, субъективно - что некоторые судьи приняли решение вопреки своему желанию".

  Попередній матеріал
  НОК визнав Харлан найкращою спортсменкою липня в Україні
  Наступний матеріал
  З Криму почали вивозити жертв банкрутства російської авіакомпанії
  Теги: