фото РБК-Україна

Вакарчук: В Україні час запровадити подвійне громадянство

  Тих, хто хоче працювати на користь країни, потрібно позбавити необхідності вибирати, з яким паспортом жити

  Таке заявив лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук, повідомляє видання "Новое Время". За його словами, за останні місяці було кілька гучних історій стосовно проблеми подвійного громадянства в Україні.

  "Зачепила історія відомого реформатора, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, якого я маю честь знати особисто. Він не може працювати в нашому уряді, оскільки не є громадянином України. А якщо отримає громадянство, то буде змушений відмовитися від рідного словацького, на що він, зрозуміло, не піде. Є низка схожих випадків", - зазначив Вакарчук.

  Крім того, співак згадує ще кілька історій з громадянством, зокрема, спортсменів.

  "Ось я і задумався: чому в Україні заборонене подвійне громадянство? Ми тривалий час перестраховувалися, щоб громадянство не перетворилося на інструмент політичної боротьби. Але чому б не запровадити подвійне громадянство з певними країнами?", -  зазначив він.

  Вакарчук пропонує ухвалити закон, що дозволяє в межах двосторонньої угоди з іншими державами отримувати їхнє громадянство.

  "Якщо відповідного договору немає, то й друге громадянство заборонене. При цьому виключити подібні угоди з тими, з ким у нас є територіальні суперечки або політико-правові конфлікти. Талановиті люди з інших країн, зокрема й вихідці з України, які бажають працювати на батьківщині, могли б приїжджати сюди і працювати, не змінюючи паспорта", - зазначив він.

  "Наостанок підкреслю: звісно, питання про подвійне громадянство слід ставити лише в тому разі, якщо з країною, про яку йдеться, демарковано всі кордони та немає політичних ризиків, пов'язаних з таким рішенням. Особливо це стосується сусідів", - додав Вакарчук.

  Як повідомляв 5.ua, тур гурту "Океан Ельзи" "Без меж" розпочався безкоштовним концертом у Маріуполі 17 травня. 19 травня "Океан Ельзи" виклав у відкритий доступ свій новий дев'ятий альбом "Без меж". Над платівкою музиканти працювали понад рік. Альбом містить 11 пісень, із них 4 були презентовані як синґли протягом 2015-2016 років: "Не твоя війна", "Життя починається знов", "Мить", "Не йди".

  Попередній матеріал
  Доба в АТО: шестеро бійців поранено
  Наступний матеріал
  На Луганщині СБУ відвернула диверсію проти сил АТО
  Теги:
  Loading...