банк 5.ua

В Україні хочуть створити "Банк шкіри та кісток"

  Виростити кістку чи шкіру для медиків тепер цілком реальне завдання. Новітні біо-технології дозволили українським лікарям урятувати кільком пораненим бійцям кінцівки.

  Тепер хочуть створити ще і "Банк шкіри", щоб за потреби пересаджувати донорську тканину тим, хто зазнав опіків.

  Ідея створення "Банку шкіри та кісток" належить столичним волонтерам. Вони сподіваються, що такі інновації допомагатимуть рятувати життя українських військових.

  Щоби провести операцію, лікарі беруть клітини кісткового мозку пацієнта. П'ять тижнів їх вирощують та пересаджують нові кісткові тканини хворому. Як результат, пацієнт менш як за півроку повертається до свого звичного життя.

  За словами медиків, найближчим часом ще запрацює "Банк шкіри", який дасть можливість відновлювати шкіру при термічних та вогнепальних пораненнях.

  Така операція від кісткової трансплантації відрізняється тим, що донором для пораненого бійця може стати будь-яка людина.

  Створення "Банку кісток і шкіри" загалом коштує 750 тис. грн. Цю суму збирають волонтери через інтернет.

  Клітинні технології в медицині вже давно застосовують у Європі. Вітчизняні лікарі та волонтери сподіваються, що такі інновації невдовзі будуть запроваджені й в Україні. Тим більше, що нині вони вкрай необхідні.

  Анна Грішина, Андрій Верстюк, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Військові допомагають відновлювати зруйновану інфраструктуру на Луганщині
  Наступний матеріал
  Працівнику ДАІ, який штрафував майданівців, оголошено про підозру

  Поранений у Маріуполі хлопець вилетів на реабілітацію у Литву

  Угорщина прийме на лікування 20 поранених бійців АТО