В урочищі Гурби на Рівненщині відтворили бій між вояками УПА та військами НКВС

  В урочищі Гурби на Рівненщині відтворили бій між вояками УПА та радянським НКВС. Усе як у 1944-му році дві тисячі повстанців вступили в битву з танками, артилерією та авіацією Червоної армії. Реконструкцію бою майже 70-тирічної давнини влаштували вперше.

  На реконструкції 5-денного бою між бійцями УПА та НКВС - сили рівні. Хоча у 44-му радянські війська за кількістю перевершували ушестеро, упівцям удалося вирватися з оточення. Кожну деталь протистояння під Гурбами пам`ятає ветеран УПА Микола Качановський. Тоді втратив рідних брата й сестру.

  Микола Качановський, ветеран Української повстанської армії: "Була зрада в нас було все продано, що нас догнали із всіх сторін із Дубна із Кременця із Тернополя вони хотіли тут нас всіх унічтожити, але цього не получілось, як то кажуть ми надіялись".

  Ветеран каже: хотів і сам взяти участь у відтворенні подій шістдесяти-восьми-річної давнини. Втім, вік став на заваді. Натомість молоді хлопці з радістю погодилися воювати.

  Максим Чебелець, учасник реконструкції: "Хлопці повстанці вмирали, мерзли в криївках, щоб захистити нашу державу і зробити її незалежою, але мені приходиться воювати в різних військах   показувати людям як все дійсно відбувалося".

  Організатори реконструкції кажуть - усе заради того, щоб люди пам"ятали свою історію та не забували героїв. Глядачі побаченим - задоволені.

  Юрко: "Мені дуже сподобалось, я буду приїжджати кожний рік дивитися".

  Реконструкцію бою під Гурбами обіцяють зробити щорічною. У 2013-му - сподіваються залучити ще більше учасників і техніки.

  Олександр Туз, Володимир Захаров, Рівненщина "5 канал".

  Попередній матеріал
  Покласти край кровопролиттю в Сирії закликають жінки дипломатів
  Наступний матеріал
  У Польщі екс-міністра спорту заґратували на 3,5 роки
  Теги: