В Умані створили справжній рай для фазанів [відео]

  Одні мисливці полюють на екзотичних тварин, інші – власноруч вирощують та випускають їх на волю. В Умані працівники міжрайонної організації мисливців і рибалок створили справжній рай для фазанів. Там вже 5-й рік поспіль вирощують птахів, а потім – відпускають їх на волю. Усе це мисливці роблять власним коштом.

  Вироджуються вони такими полосатими, це защитний їхній окрас, дикий, як в природі свинки рождаються такі, так само і фазанчики, вони дикі считаються, тому у них такий окрас защитний
   
  Цих смугастиків, яким лише кілька днів, працівники жартома називають ясельною групою. А ще ненароджених їхніх побратимів - тримають в інкубаторі. За ними догляд - особливий.

  Алла Соболь, працівник підприємства: "Ми їх тут кожен день дивимося, перевертаємо разів зо два на день вручну, добавляємо водички і дивимося за температурою".

  Фазанів годують живою рибою, свіжими овочами та фруктами. Доглядальниці зізнаються: ці птахи - дуже перебірливі у спілкуванні.

  Надія Матвєєва, доглядальниця фазанів: "Вони якісь надзвичайні, я їх ніколи не бачила, поки сюди не пришла. Якщо перший раз людина приходить, то вони дуже нервують, літають, пригають, скачуть, щось таке, навіть і б`ють, а тоді вже пару раз до них я вже прихожу рано, кормлю, вони вже знають, що я вже прийшла".
   
  Виростити дорослого фазана з яйця коштує 40-50 гривень, - кажуть мисливці. Грошей на добру справу не шкодують, бо впевнені – справжній мисливець повинен не рушницю в руках тримати, а природі – допомагати.

  Юрій Мулько, голова Уманської міськрайонної організації мисливців і рибалок: "Склалося враження, що мисливці завжди тільки полюють, стріляють, вбивають, але це абсолютно не так, бо головна діяльність мисливців – це вирощування, розмноження диких тварин та птахів та однозначно відтворення цих запасів цих же тварин".
   
  Щороку уманські захисники природи вирощують та випускають на волю від чотирьохсот до 1000-чі птахів. Три-місячних фазанів спочатку селять у спеціальні вольєри, а за місяць випускають на волю. Цьогріч уманські мисливці вже випустили 250 фазанів, ще 100 – запланували.

  Окрім фазанів, уманські мисливці вирощують і диких кабанів. Кажуть: хочуть зберегти місцеві ліси такими, якими вони були ще за часів Радянського Союзу.

  Євгенія Підлісевич, Юрій Підлісевич, Умань, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Давньоримський корабель знайшли італійські водолази
  Наступний матеріал
  Гостиний двір відсьогодні перестав бути пам`яткою культурної спадщини
  Теги: