5.ua

В Умані хасиди відсвяткували Новий рік [відео]

    5774 рік за іудейським календарем відсвяткували хасиди в Умані. Традиційно з молитвою, танцями та гучним співом вони зустріли свято Рош-а-Шана на могилі свого духовного лідера рабина Нахмана. Цьогоріч до Умані завітала рекордна кількість прочан майже 30 тисяч. На нічних святкуваннях був і кореспондент «5 каналу» Андрій Ковальов.

  Натовп прочан опісля появи першої зорі на небі тягнеться до синагоги на святкове богослужіння. У передчутті настання Нового року – хасиди буквально лежачи на надгробку свого духовно лідера вимолюють щастя та злагоду.

  Джей Джей, прочанин з Нью-Йорку: «Цієї ночі ми старанно молимося за себе та весь світ. Просимо щастя та миру. Ми благаємо, аби кожен, незалежно від національності, був щасливий».

  Опісля відвідин синагоги рушають за святковий стіл. Хто заздалегідь подбав – долучається до застілля у величезній їдальні на 15 тисяч місць. Тут щасливо галасують, співають і їдять головно…

  Яков Зільберман, прочанин з Єрусалиму: «Яблочки с медом. Нужно их есть, и говорить благословення. И это знак типа, что будет сладкий год».

  Деякі охочі буквальну штурмують браму гіганської трапезної. Хто ж не зміг потрапити на звану вечерю – може скуштувати безкоштовної кави, чи молока з печивом, як тут кажуть – «на халяву».

  Ігор Аксельрод, прочанин з Ізраїля:«Халява – это халав на иврите – это молоко. Это была такая традиция – бедным еврейским семьям, - молочник который торговал молоком, он разливал молочко, и просто так раздавал и это называлась – халява».

  Ті хто втомився від нічних обрядів - йдуть до тимчасових осель. Хтось до наметового містечка(01:10:26, 01:10:16, - дехто до арендової квартири (01:05:35) Ці прочани з Франції на семи ліжках тісняться у гаражі. Кажуть –  не п’ятизірковий готель – та зате житло поруч з головною святинею.

  Хайм, прочанин з Франції: «Радий вітати Вас у моїй оселі. Дійсно це не палац – та погодьтеся це найліпше житло у цьому місці під час Рош – а – Шана. У нас за стіною могила Нахмана. Я щасливий!»

  Допоки хасиди стрічають 5774 рік – для них діє сувора заборона на працю. Тому прибирають за ними тутешні українці. За всіма не встигають – тому на тротуарах кучугурами виростають смітники.

  Андрій Ковальов, «5 канал»: «На дворі глибока ніч, та на вулиці поруч з могилою цадика Нахмана – світло немов би вдень. Дорогою човгають невгамовні вірячи і спати не збираються. Рош – а -Шана у розпалі. Так радісно святкуватимуть, аж до вечора п’ятниці».

   З Умані на Черкащині, Андрій Ковальов, Іван Наконечний, «5 канал».


  Попередній матеріал
  У столиці Болгарії початок нового політичного сезону відзначили протестами
  Наступний матеріал
  Комітет закордонних справ Сенату США підтримав військову операцію в Сирії