5.ua

В Україні не готують фахівців для допомоги дітям-аутистам [відео]

  Заради освіти дитини – киянці Ользі Маликовій довелося змінити фах. Жінка навчається на логопеда. Мріє допомогти своїй доньці вільно розмовляти. П’ятирічна Ліза хвора на аутизм. Діагноз встановили у три роки. Відтоді батьки шукають спеціалістів, здатних допомогти. Нещодавно дівчинка займалася пісочною та арт-терапіями. Нині двічі на тиждень обов’язковими є заняття із психологом.

  Ольга Маликова, мати Лізи: «За два роки було багато фахівців, якісь підходили, якісь зовсім не підходили. Якісь були більш досвідченими, якісь менше. Я сама паралельно навчаюся на спеціаліста, тому займаюся з дитиною сама».

  Логопед Ігор Телюк із аутистами працює десять років. Допоміжну літературу на початку двотисячних Ігор шукав за кордоном, адже в Україні тоді навіть діагнозу такого не ставили.

  Ігор Телюк, логопед: «Когда я столкнулся в первый раз, мне было очень тяжело находить ответы на вопросы: "Как, каким образом я могу им помочь?" Поэтому начал искать ответы в иностранной литературе».

  Нині, попри визнання недуги, профільних фахівців у вишах все одно не готують.

  Лариса Рибченко, директор фонду «Дитина з майбутнім»: «Нет специалистов в достаточном количестве, которые смогли бы обучать таких студентов. Вот поэтому приходится приглашать зарубежных специалистов».

  Ділитися досвідом до України приїхали шість фахівців провідного російського центру реабілітації інвалідів дитинства. Психолог Інна Карпенкова показала, як комп’ютерні симулятори можуть допомогти дитині розпізнавати тварин, кольори, звуки тощо. Досі вітчизняні фахівці таку терапію не застосовували.

  Інна Карпенкова, психолог: «Учиться понимать, как правильно водить машину или ездить верхом на лошади – можно помогать ребёнку осмыслять этот момент, используя игры-симуляторы».

  У єдиному в Україні садку для аутистів "Дитина з майбутнім" працюють профільні каніс- та арт-терапевти, музичні педагоги, дефектологи. Керівництво розмірковує ще й над відкриттям комп’ютерного класу. Попри дорожнечу, щоби віддати сюди дитину на реабілітацію – батьки записуються в чергу. 

  Людмила Голоднік, Віталій Кононов, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Дніпропетровську збирають кошти для жертв ДТП за участю міліціонерів
  Наступний матеріал
  У центрі Києва руйнується історичний будинок
  Теги:
  Loading...