Фото із відкритих джерел

В Україну надійшли тисячі тон вакцини від кору: частину заборонили

  Заборона стосується партії вакцини італійського виробництва й російського фасування, що фактично є контрабандною

  В Україну надійшла частина партії вакцини "Пріорікс" від кору, паротиту, краснухи – це майже 220 тисяч доз від ЮНІСЕФ. Її розмитнили, тож незабаром вакцина буде розподілена по регіонах. Про таке повідомив директор Центру громадського здоров'я Володимир Курпіта на брифінгу, передає "Укрінформ"

  "Зважаючи на посилене використання і попит на вакцину, МОЗ та ЮНІСЕФ здійснили прискорену доставку вакцин у кількості 220 тисяч доз, закуплених за державний кошт. Наразі вакцина доставлена в аеропорт "Бориспіль", розмитнена і перебуває на складі "Укрвакцини". Невдовзі буде доставлена в регіони", – запевнив Курпіта.

  Також у Держлікслужбі прокоментували інформацію, раніше поширену низкою ЗМІ, про нібито заборону вакцини "Пріорікс". За словами Володимира Курпіти, заборона стосується партії вакцини італійського виробництва й російського фасування, що потрапила в приватну аптечну мережу двох українських міст.

  "На приватний ринок Одеси та Сум надійшла вакцина, яка була призначена для ринку Росії. Це італійський виробник з російським фасуванням. Ця вакцина надійшла в Україну поза межами компетенції МОЗ, вона незареєстрована і не має права на застосовування. Реалізовували її не через комунальні та приватні медзаклади, а через приватну мережу. По суті, це є контрабанда", – зазначають у відомстві.

  Стосовно цієї вакцини до Держлікслужби звернувся сам виробник вакцини "Пріорікс".

  "Компанія-виробник звернулася зі скаргою до Держлікслужби, яка, виявивши цей факт, дала розпорядження вилучити її з обігу та припинити використання. Розпорядження про заборону видано 15 лютого. Ми не можемо визначити якості цієї вакцини через відсутність відповідних документів. З точки зору безпеки пацієнтів, це рішення було правильним і воно не стосується вакцини, поставленої у межах державних закупівель МОЗ", – додав Курпіта.

  Попередній матеріал
  Гендиректор "Укроборонпрому" назвав пріоритетні завдання концерну
  Наступний матеріал
  Фракція "Батьківщина" не підтримуватиме кандидатури Смолія на посаду голови НБУ – нардеп