В Українській гельсінській спілці переконані євросуд із прав людини стане на бік активістів

  В Українській гельсінській спілці переконані - євросуд із прав людини стане на бік активістів, затриманих правоохоронцями під час проведення мирних акцій. То ж радять усім постраждалим судитисяіз Україною.

  Прецедент уже є - 11 квітня євросуд визнав українську владу винною у подібній справі. Львів`янина Олексія Вєренцова затримали та присудили адмінарешт за організацію акції біля львівської прокуратури у 2010 році. У своєму висновку євросуд зазначив, - влада порушила 46-у та 7-му статті європейської конвенції. Там ідеться про покарання без закону. Адже в Україні й досі немає документа, який би регулював порядок проведення зібрань. Держава має виплатити Олексію Вєренцову 6 тисяч євро компенсації моральної шкоди.  

  Олексій Вєренцов, позивач: "Я пробув ніч у райвідділі, де були не людські умови. Температура була нища 10 градусів. Лавки були деревяні, неможливо було спати".

  Аркадій Бущенко, правозахисник, виконавчий директор Українського гельсінської спілки: "Зазвичай євросуд застосовує 46-у статтю коли є вже низка рішень щодо певної проблеми. Тут це перше рішення і суд одразу застосував 46-у статтю оскільки проблема очевидна. Проблема парламента, який за 20 років не зміг просунутись у вирішенні цього питання". 

  Попередній матеріал
  Звільнили екс-президента Єгипту Хосні Мубарака
  Наступний матеріал
  Сім`ям загиблих гірників шахти "Чайкіно" всі законні виплати будуть виділені в повному обсязі
  Теги:
  Loading...