В Україні з`явилася нова професія - соціальні батьки (РЕПОРТАЖ)

  В Україні з`явилася нова професія - соціальні батьки. Сімейна пара, отримуючи заробітну плату, живе з дітьми-сиротами в окремій квартирі. Щоправда, на території спеціального дитячого центру. Поки що єдиний в Україні такий центр існує на кошти німецьких іпольських меценатів. Та українські можновладці твердять: якщо проект "соціального батьківства" себе виправдає, вже за 2 роки - на нього виділятимуть бюджетні кошти.
  Все, як у звичайній родині. Мама розбирає з дітьми домашнє завдання. Батько порається зі зламаним комп`ютером. Марія та Володимир уже півроку як соціальні батьки. Кажуть: своїх двох дітей виховали, навіть онуки вже є. Тож настав час увагу приділити чужим.

  Марія та Володимир, соціальні батьки: "Діти як квіти. Вони були засохші. Зараз їх почали поливати, і вони розквітають (...) Коли прийшли до нас в 1й день, стали називати нас мамой і татом. Вони були більш готові, ніж ми. А звикли зразу, діти даються любитися".

  Разом із шістьма дітьми Марія та Володимир мешкають в окремій квартирі на території дитячого будинку "Наші діти". За гроші меценатів забезпечені усім необхідним - меблями, технікою. Проте і робота не з легких. Діти, яких вони взяли на виховання, вкрай відставали у розвитку від однолітків. Дехто навіть і говорити не вмів. Проте родину труднощі не лякають. Нині найстарша дитина у новій родині - 12-річна Катерина. Вона залюбки показує свою кімнату.

  Діти: "Це наша кімната, тут спить Наташа, як меньший ребенок, тут Настя... тут я малювала, Я люблю рисовать. Все, что получается, я малюю".

  Окрім помешкання та меблів, яким забезпечені соціальні батьки, подружжя отримує і гроші - тисячу гривень на одну дитину щомісяця. Ідею комбінованого виховання придумали та запровадили у Німеччині. Звідти проект привезли і в Україну. Марія і Володимир - перші в Україні соціальні батьки, вони отримують від німецьких колег також і ідеологічну підтримку.

  Томас Вайє, директор центру: "Семья у нас получает бюджет - для еды, одежды и т.д. детей. Это не очень много, они должны быть скромными. Один из них должен работать в другом месте, потому что дети должны видеть, что такое работа,что это невсегда просто, но это нужно делать. Мы же хотим, чтоб они работали после того, как от нас уйдут".

  Керівники проекту розповідають: хотіли максимально наблизити умови життя сімейної групи до звичайної родини. Тому дітей вирішили на навчання віддати до загальноосвітніх шкіл та садків. Вибір, чим зайняти дітлахів у вільний від навчання час, залишили за батьками. Хочеш - їдь до зоопарку, хочеш - іди за покупками. Єдине, чого вимагають - звітувати.

  Ярослав, вихованець центру: "Мы ходили все вместе в зоопарк, в Печерскую Лавру, красивые церкви там були".

  Саме ж подружжя перед прийомом на роботу підписує із Центром угоду. Зобов`язується щонайменше півроку працювати на посаді "батьків". Надалі за власним бажанням можна звільнитися. Утім, Марія та Володимир переконують: зробити цього ніколи не зможуть. Бо вже подарували дітям надію на сімейне життя.

  Марія Коренюк, Андрій Білоножко, 5 канал
  Попередній матеріал
  У Єрусалимі сьогодні обирають нового мера
  Наступний матеріал
  Кільцеву електричку хочуть пустити у Києві
  Теги:
  Loading...