20minut.ua

В Україні вироблятимуть новий повсякденний набір сухих харчових продуктів для військових

  В Україні запускається до виробництва новий повсякденний набір сухих харчових продуктів для підрозділів спецпризначення, ВДВ, розвідки і морської піхоти. Про це повідомив начальник Центрального управління продовольчого забезпечення збройних сил (ЗС) тилу ЗС, полковник Олександр Андрух, пише УНІАН.


  "Сьогодні виготовлено 130 тис. повсякденних наборів сухих продуктів і 1 тис. 300 групових наборів сухих продуктів (на 10 осіб)", – розповів він, додавши, що ці сухі пайки відрізняються від попередніх, термін придатності яких складав лише 9 місяців.

  "Термін придатності розроблених нових сухих пайків – до 2 років. В них суттєво збільшена калорійність, яка тепер складає 4 тис. 232 ккал, що на 600-700 ккал більше, ніж було в попередніх. Також змінено упаковку, яка пристосована до зберігання у будь-яких умовах і вже дуже добре себе зарекомендувала при доставці авіаційним способом", – додав Андрух.

  За його словами, групові набори сухих продуктів мають по 3 тис. 939 ккал. В них розфасовані продукти для триразового харчування. До складу групових наборів сухих продуктів входять галети з борошна пшеничного першого сорту - 350 г, консерви м'ясні (м'ясо тушковане яловичини вищого сорту) - 367,5 г, консерви м'ясні (паштети печінкові) - 100 г, крупи різні (або макаронні вироби) в асортименті - 270 г, концентрати харчові перших страв в асортименті (супи) - 36 г, консерви овочеві закусочні - 120 г, цукор - 90 г, чай чорний натуральний - 6 г, приправа овочева в асортименті - 7 г).

  Полковник нагадав, що у березні Міністерством оборони в якості благодійної допомоги було отримано від збройних сил країн-партнерів, а саме США, 300 тис. наборів сухих продуктів. А кілька днів тому із Норвегії отримано ще понад 77,5 тис. наборів сухих продуктів.

  "Усі вони розмитнені та днями будуть доставлені до бійців у зону АТО", - запевнив він.

  "Міністерством оборони налагоджено тісну співпрацю з Міністерством аграрної політики та продовольства і отримано 200 т води питної бутильованої, яку видано військовослужбовцям – учасникам АТО", – додав Андрух.

  Попередній матеріал
  У Слов'янську терористи мають близько 10 танків - МВС
  Наступний матеріал
  Бельгійський прем'єр запропонував Обамі побитися об заклад щодо матчу між Бельгією і США на ЧС-2014
  Loading...