В Україні встановили найбільший у ex-СРСР маятник Фуко [репортаж, відео]

  Маятник Фуко - найбільший на пострадянському просторі і один із найбільших у Європі - встановили в Україні. Механізм, який символізує вічний рух, запустили у Київському політехнічному університеті. Копію винаходу французького фізика Жана Бернара Леона Фуко - розробляли і конструювали українські вчені. Побачити його - може кожен охочий.

  Щоби на власні очі побачити рух Землі навколо своєї осі, поспостерігати за маятником вистачить і 5-ти хвилин. 

  Віталій Котовський, автор проекту: "Маятник колебается в одной плоскости. И когда земля вращается, вот стрелки на табло и создаётся впечатление, что вращается шкала маятника, но на самом деле земля поворачивается".

  Журналіст "5 канал": "Уперше свій винахід Жан Бернар Леон Фуко презентував в середині 19-го століття. Відтоді такі маятники відкривають в усьому світі. Утім український символ вічного руху - один з найбільших у Європі".

  Бронзова куля вагою 43 кілограми підвішена до стелі на 20-метровій мотузці. Внизу - шкала, поділена на 360 градусів широти. У центрі - символ Сонця, а навколо - чотири пори року, 12 місяців і знаки зодіаку. Українські науковці вихваляються - маятників такого масштабу у світі лише кілька.

  Віктор Бар`яхтар, академік національної академії наук: "Во всей Европе нету. Второй! Всё, больше нигде нету. В москве нету, в Петербурге нету, в Сверловске нету, и даже в ядерных центрах в Арзамасе нету маятника Фуко".

  Поки що рух цього маятника - не вічний. Механізм ще треба обладнати спеціальним приладом, який би запустив кулю автоматично і не дозволив їй зупинитись. Окрім того, український маятник Фуко осучаснять.

  Василь Асєєв, один з розробників: "Вот как стрелки направленны, так и будет идти ну шлейф огоньков. Будет табло вот здесь находиться, которое будет отражать вю текущую информацию по положению маятника, по часовым координатам".

  Інна Неродик, Олексій Тищенко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Ще один літак вирушить завтра по українців у Лівію
  Наступний матеріал
  Черновецький відвідав сесію Київради
  Теги:
  Loading...