В Україні відзначили Міжнародний день рідної мови [репортаж, відео]

  І словом, і ділом. В Україні відзначили Міжнародний день рідної мови. Уперше світ святкував його у двотисячному році за ініціативи ЮНЕСКО. Мета свята - зберегти мови усіх народів. У Києві на підтримку українського слова влаштували кілька акцій.

  Українська поезія і плакати з патріотичними гаслами - зброя, з якою студенти стали на сторожі рідної мови. Читали вірші на Майдані Незалежності. Охочих зібралося близько десятка. Пояснюють: велелюдності акції завадив мороз. 

  Оля Бігус, учасник акції: "Запрошували багатьох, але, можливо, нація неправильно розставила сьогодні пріорітети. Тому основний месидж сьогодні, щоб ми ще раз подумали про рідну мову".

  Біля воріт міністерства освіти і науки - ще одна акція. Її учасники влаштовують театралізоване дійство. За сценарієм, українські чиновники на прийомі в кремлі. 

  Андрій Іллєнко, учасник акції: "Одні з таких найодіозніших діячів українофобії в Україні, це сам Табачник, це Колісніченко, це Бондаренко ну і власне їх кремлівське начальство. Путін перш за все".

  Далі за сценарієм - розправа над кремлівськими можновладцями. Справжнім українським чиновникам такий фінал не до вподоби. Захистити честь колег береться представник міністерства освіти. Самому впоратися з акторами-аматорами не під силу.

  Думки пересічних українців про день мови розійшлися. Для кожного рідна - своя.

  Хоча про день рідної мови чули не всі, проте підтримати калинову раді. Навіть на морозі народних пісень поспівати беруться охоче.

  Інна Неродик, Олександр Водін, 5 канал


  Попередній матеріал
  Вчитальку з Маріуполя оштрафують на 850 грн за побиття учениці
  Наступний матеріал
  Ажіотаж на борошно в Дніпропетровську [репортаж, відео]
  Теги: