В Україні відзначили День без авто [відео]

  Флешмобами, велопробігами, відкриттям велопарковок відзначили в Україні День без авто. Пересідати на велосипеди, щоби зменшити негативний вплив на атмосферу, людей закликали в Ужгороді, Харкові, Донецьку, Полтаві. У столиці до Дня без автомобіля навіть започаткували навчальну програму "На роботу на велосипеді".

  Біля метро одного зі столичних спальних районів збирається група велосипедистів. Інструктори Дмитро та Ярослав сьогодні супроводжуватимуть велосипедиста-новачка на роботу. Останні настанови - і колона рушає. Завдання інструкторів - допомогти початківцям виробити найбезпечніший маршрут з дому на роботу. Такі безкоштовні навчання асоціація велосипедистів запровадила ще на початку вересня. Зголосилося проїхати 20 людей, однак прибули лише троє.    

  Ярослав Вернигора, велоінструктор: "І то не доїхали. З нами була дівчина, то вона забоялась цього руху автомобілістів. Ми проїхали 2 перехрестя і вона сказала - я далі не поїду".

  Інструктори вбачають причину страху велосипедистів у необхідність їхати по дорозі, пліч-о-пліч з машинами. Адже діючих велодоріжок у Києві немає.  

  Дмитро Соляниченко, велоінструктор: "В этом году построили аж 2 велодорожки на   Здовбурівській, буквально 2 км, и на Харьковском до следующей станции метро, буквально 3 км.   Инфраструктуры в Киеве пока нет, и, к тому же, эти велодорожки не соединены между собой".

  Не вистачає велодоріжок і у регіонах. Цього року тільки в Ужгороді спромоглися облаштувати спеціальну зону. Її довжина лише 1200 метрів. Хоча наступного року влада обіцяє продовжити і замкнути доріжку у кільце у 5 км.

  Ігор Баран, ініціатор облаштування велодоріжки: "Досить складно зробити велодоріжки. Нема для цього бюджетного фінансування".

  Велосипедист: "Я не знаю, чи буде у нас дальше продвіженіє цих велодорожек - настільки вузькі вулиці і наглі водії".

  Українські водії готові долучитися до своїх колег зі всього світу і на один день пересісти на двоколісні - якби тільки для цього були створені всі умови.

  Водій: "Якби були велодоріжки в Ужгороді - я би пересів на велосипед, і пересувався на велосипеді, і не тільки сьогодні".

  Водій: "Я на все життя готовий відмовитися, але мушу на ньому гроші заробляти".

  Водій: "На велосипед пасажири не сідають".

  Водій: "Я до этого столько ездила в метро и в общественном транспорте, что очень сохраняла окружающую среду".

  Водій: "У нас не готовы люди. Только спортсмены буду ездить". 

  Дар`я Безродна, Андрій Верстюк, 5 канал

  Попередній матеріал
  Папа Римський готується до виступу у Бундестагу
  Наступний матеріал
  У Франції присудили перші штрафи за носіння нікабу
  Теги: