В Україні відзначають День Перемоги (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  В Україні сьогодні за традиційним сценарієм урочисто відзначають 63-тю річницю від Дня Перемоги. У столиці керівники країни зранку поклали квіти до могили невідомому солдату. Потому разом із ветеранами пройшли урочистою ходою Хрещатиком. Після параду ветеранів запросили до музею історії Великої Вітчизняної війни. Там нагодували гречаною кашею, солоними огірками та налили польові сто грамів. Однак, виступ Президента деяких ветеранів обурив, хоча свята не зіпсував.
  Військові штандарти чотирьох Українських фронтів і п`ятий партизанський. Під цими знаменами більш як півстоліття тому вони йшли у бій, сьогодні - вийшли колоною на Хрещатик. Ордени та медалі на грудях ветеранів засліплюють очі тисячам киян, які прийшли привітати їх з  Днем Перемоги. 

  Хода Херщатиком максимально повільна. Колишнім воякам уже за 80, ледве встигають за Президентом та чиновниками. А хто неподужав прогулянку - чекають побратимів на Майдані Незалежності. І розповідають онукам події шістдесятитрирічної давнини.

  Після параду -  урочистості у Національному музеії історії Великої Вітчизняної. Загальнонаціональною хвилиною мовчання тут вшанували Пам`ять десяти мільйонів полеглих українців. На одному з пагорбів комплексу запалили Вічний вогонь, а до пам`ятника учасникам форсування Дніпра Президентський полк поклав гірлянду. Тим, хто вцілів у боях, Віктор Ющенко подякував за визволення Батьківщини та пообіцяв державну підтримку. Незалежно від того воювали вони за радянську владу чи у повстанських загонах.

  Віктор Ющенко, Президент України:  "Героїчний супротив фашистським загарбникам чинили мужні борці за незалежніфсть воїни УПА. Українці боролися в різних арміях, але проти спільного ворога – нацизму. Вони боролися за одну мету, за честь і свободу Вітчизни, за щастя свого народу".

  Незадоволені вигуки свята не зіпсували. Разом з Президентом ветерани випили бойові сто грамів за Перемогу. Біля музею облаштували польову кухню, на якій пригощали гречаною кашею, бутербродами та солоними огірками. А от пересічним киянам довелося лише ковтати слину далеко за парканом. Глядачів на святкування до музею не впускали.

  Роман Сухан, 5 канал: "Військові гармати і танки сьогодні відпочивають у музеї. Урочистості відбулися без участі бойової техніки та парадів військових. Такий мирний сценарій у Києві відбувається третій рік поспіль. Відмінність лише в одному - щороку на День Перемоги приходить все менше і менше ветеранів".

  Роман Сухан, Ольга Сніцарчук, Ілля Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.2Мб)
  Попередній матеріал
  День Перемоги у Великій Вітчизняній святкують на пострадянському просторі
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...