5.ua

В Україні створили громадянську платформу для сприяння євроінтеграції

  Платформу громадянського суспільства  між Україною та ЄС, передбачену Угодою про асоціацію, створено на установчих зборах у Києві 7 листопада.


  Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

  "Сьогодні ми практично першими починаємо інституалізацію Угоди про асоціацію України і ЄС", - повідомив керівник Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко, виступаючи на установчих зборах.

  За його словами, платформа складається з членів громадянського суспільства України з одного боку і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) як уповноваженого органу ЄС - з іншого.

  Платформа проводитиме засідання та обмін ідеями в різних галузях існування громадянського суспільства.

  З української сторони до неї входять 170 громадських організацій, які представляють весь спектр громадянського суспільства України.

  Вони обирають координаторів за 15 робочими тематичними групами: політичний діалог Україна-ЄС і зовнішня політика, демократичні реформи, права людини, боротьба з корупцією, міграційна політика, нетарифне, тарифне та технічне регулювання, торгівля послугами, промислове та науково-технічне співробітництво, навколишнє середовище, енергетика і транспорт, зайнятість та соціальна політика, освіта і навчання, транспорт та міжрегіональне співробітництво.

  "Сподіваюся, що платформа забезпечить не тільки моніторинг дій уряду, але і просування іміджу України та її популяризацію в Європейському союзі", - сказала заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції України Олена Зеркаль.

  Створення Платформи громадянського суспільства передбачено статтями 469 і 470 Угоди про асоціацію.
  Попередній матеріал
  У російській армії оголосили про створення рот бойових роботів
  Наступний матеріал
  Терористи атакували околиці Маріуполя - українські бійці відкрили вогонь у відповідь