В Україні створять національну базу ДНК (репортаж)

  Зробити аналіз ДНК обов`язковим для всіх громадян України мають намір вітчизняні правоохоронці. Мовляв, це допоможе розкрити чимало злочинів. Для цього вже звернулися до Уряду із проханням виділити гроші на створення національної бази даних ДНК. Поки що базу наповнюють завдяки слідам, залишеним на місцях злочину.

  Наталія Дерепа може годинами розповідати про переваги пошуку людей за допомгою ДНК. За чотири роки роботи у Державному експертно-криміналістичному центрі МВС жінка вже не раз викривала правопорушників, не виходячи з кабінету. Все дуже просто. З місця злочину до лабораторії привозять сліди винуватця – волосся, кров чи слину. Далі результати ДНК-тесту порівнюють із базою даних, яка містить інформацію про багатьох зловмисників. Щодня експерт проводить від десяти до сотні подібних експертиз.

  Пошук злочинців за відбитками пальців застарів – кажуть у Міністерстві внутрішніх справ. Мовляв, бандити вже навчилися не залишати слідів. Та коли йдеться про генний аналіз, це не так просто. Будь-яка дрібниця може стати об`єктом дослідження для викриття злочинця. У приклад наводять справу київського маніяка, який протягом останніх трьох років ґвалтував та вбивав жінок.

  Проте так щастить не часто - скаржаться криміналісти. Мовляв, грошей на ведення бази ДНК не вистачає. Якщо аналогічна британська база складається з трьох мільйонів осіб, то українська не перевищує кількох десятків тисяч. Окрім того, до неї потрапляють не всі аналізи ДНК.

  У подальших планах Центру - зробити аналіз ДНК обов`язковим. За словами правоохоронців, це допоможе і під час розкриття кримінальних справ, і для пошуку зниклих без вісті. Для початку на це треба близько ста п`ятдесяти мільйонів гривень. Приклад беруть із росіян, які вже ухвалили відповідний закон.

  Азад Сафаров, Василь Мартищенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.59Мб)

  Попередній матеріал
  Британський уряд починає заощаджувати на королеві
  Наступний матеріал
  Брюсель оштрафував 2 енергокомпанії за корпоративну змову
  Теги:
  Loading...