В Україні розпочинаються вшанувальні заходи щодо роковин Голодомору

  В Україні розпочинаються вшанувальні заходи щодо 75-х роковин Голодомору 32-33 років. Уже завтра в Українському домі у Києві презентують Книгу пам`яті. До неї увійшли імена 800 тисяч загиблих від голоду.
  Видання налічуватиме 19 томів - по одному на кожну потерпілу область та узагальнюючий том із переліком постраждалих населених пунктів. Окрім того, в середу у Сумах відкриють меморіальний пам`ятник українській трагедії, а Президент Віктор Ющенко проведе відкритий урок для учнів старших класів. Від четверга в Українському домі демонструватимуть документальні фільми про голодомор. У суботу керівники держави вшануть загиблих біля пам`ятного знаку Голодомору на Михайлівський площі, а основні заходи відбудуться у парку Слави. Там мають відкрити Свічку пам`яті - меморіальний комплекс та Музей голодомору. На захід приїде щонайменше 6-ть президентів та представники з більш ніж 30-ти країн світу. Увечері, 22 листопада, оголосять хвилину мовчання та запалять мільйони свічок.

  Олександр Іванків, заступник голови інституту національної пам`яті: "Акція засвіти свічку вона буде проходити по усій Україні і ми сподіваємося, що вона... Всі люди дуже так відверто і гарно відгукнуться на проведення цієї акції, сподіваємося що у кожному вікні буде запалена свічка".
  Попередній матеріал
  Авіакатастрофа у Канаді - 7 людей загинули
  Наступний матеріал
  АМК: Рішення КМДА про підвищення тарифів на тепло-і водопостачання для окремих підприємств є незаконним
  Теги:
  Loading...