5.ua

В Україні рекордно зросла кількість прихильників ЄС і НАТО - опитування

  Два рекорди зафіксували вітчизняні соціологи – найстрімкіше зменшення прибічників вступу України до Митного союзу і, на противагу, збільшення прибічників євроінтеграції. Про таке заявлять аналітики Центру Разумкова та "Майдану закордонних справ".


  Фахівці опитали понад 2 тисячі повнолітніх респондентів у всіх куточках України, окрім Криму. Виявилося, що "дружніми" відносини з Росією вважають менше 2 відсотків опитаних, решта ж оцінює їх як "ворожі" та "конфліктні". Інтеграцію з Росією підтримують 15 відсотків опитаних, тоді як євроінтеграцію схвалюють понад половина респондентів.

  Зменшилася кількість прихильників Митного союзу – позитивно його оцінюють близько 8 відсотків респондентів. "Бачимо фактично обвал ідеї євразійської інтеграції", – підкреслюють соціологи. Дві третини опитаних вважають, що РФ більше зацікавлена в цій формі інтеграції, аніж Україна.

  Європейська ідея, навпаки, єднає українців. Євроінтеграцію підтримують близько 95 відсотків у західних та центральних областях, на Сході ж та Півдні – понад 60 відсотків. Це рекордне значення за останні 12 років – зазначають фахівці.

  Зафіксували соціологи і зростання підтримки українцями НАТО. Половина опитаних виступає за вступ України до Північноатлантичного альянсу.

  Попередній матеріал
  Порошенко пропонує зібрати Трьохсторонню контактну групу 5 липня
  Наступний матеріал
  Сьогодні в зоні АТО загинули дев'ять силовиків
  Теги:
  Loading...