5.ua

В Україні посилено заходи з попередження завезення вірусу Ебола

  Міністерство охорони здоров’я України та Державна санітарно-епідеміологічна служба України вживають усіх необхідних заходів щодо попередження завезення лихоманки . Голови ДСЕС України Олександра Кравчука.


  Зокрема, за словами Кравчука, в Україні посилено санітарно-епідеміологічний контроль у пунктах пропуску через державний кордон та забезпечено готовність до проведення протиепідемічних заходів, передбачених Комплексними планами санітарної охорони території регіонів.

  "Під високим пропускним режимом сьогодні перебувають особливо ті повітряні рейси, що здійснюють перельоти із країн, залучених до епідемічного процесу: Ліберія, Гвінея, Сьєрра-Леоне та Нігерія. Пасажири з цих рейсів у разі виявлення ознак, схожих з клінічними показаннями Еболи(температура тіла понад 38 С) проходять відповідний медичний огляд, та в разі необхідності, направляються до медичного закладу. У Києві готовими працювати із високо небезпечними інфекціями є на сьогодні Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня та Олександрівська міська клінічна лікарня", - повідомив Кравчук.

  За його словами, ймовірність інфікування вірусом під час авіаподорожей є низькою.

  В Україні є напрацьованою госпітальна база з визначення вірусу: в Одеському протичумному інституті працює спеціально обладнана лабораторія. Підтвердження діагнозу на міжнародному рівні здійснюється референс-лабораторіями ВООЗ в м. Ліоні (Франція) та в м. Гамбург (Німеччина).

  Держсанепідслужбою та МЗС України рекомендовано громадянам країни утриматися від відвідування зазначених західноафриканських країн до нормалізації ситуації.

  За даними ВООЗ загальна кількість осіб, що постраждали від лихоманки Ебола, станом на 21 серпня становить 2 473 особи, з них 1350 – летальні . Ситуація зі спалахом лихоманки Ебола в західноафриканських країнах перебуває на контролі Держсанепідслужби України.

  Довідково.  Ебола – гостра гарячка з ураженням кровоносних судин багатьох органів з подальшим розвитком тяжкого геморагічного синдрому, що характеризується вкрай тяжким перебігом, високою летальністю, вираженою інтоксикацією, зневодненням.
  Інкубаційний період інфекції Ебола складає 2-21 день, протягом яких уражена особа може не відчувати жодних симптомів цього захворювання. Передача вірусу іншим особам можлива лише у разі їх наявності (лихоманка, слабкість, біль у суглобах чи горлі, головний біль, а згодом – блювання, діарея, висип, у деяких випадках - кровотеча).
  Ебола не передається повітряно-крапельним шляхом, через їжу, воду, через укус комах. Вірус Ебола передається при прямому контакті з кров'ю, виділеннями, органами або іншими рідинами організму інфікованої людини.
  Попередній матеріал
  РНБО поки що не вважає АТО війною з Росією
  Наступний матеріал
  Президент Порошенко визначився з тим, хто продасть його бізнес
  Loading...