Facebook / Павло Жебрівський

В Україні почнуть будувати платні дороги: Омелян розповів, де саме

  Роботи можна буде розпочати не раніше, ніж за рік, прогнозують у Мінінфраструктури

  Початок робіт з будівництва платних доріг Львів – Краківець і Київ – Біла Церка можливий не раніше 2019 року. Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає "Укрінформ".

  "Ми працюємо над концесією українських доріг – це так звані платні дороги, які будуть будуватися до існуючих безкоштовних. Наразі розробляється технічно-економічне обґрунтування для двох потенційних ділянок – це Львів-Краківець і Київ-Біла Церква. Після цього ми зможемо перейти до спілкування з потенційними інвесторами і провести тендерні процедури", – зазначив міністр.

  Він також додав: "Ми прогнозуємо, що ці речі будуть тривати упродовж 2018 року і 2019 року ми зможемо говорити про початок фізичних робіт".

  Крім того, Омелян розповів, що саме уповільнює процес будівництва платних доріг. Так, за словами очільника Мінінфраструктури, перший чинник – це те, що в Україні достатньо невисокий трафік автомобілів.  Другий чинник – за європейською практикою 90% фінансування таких проектів забезпечує держава.

  "Дорожній фонд може бути гарантією повернення коштів інвестору у разі недостачі трафіку. Це прозора формула, яка повсюдно працює в Європі. Я сподіваюся, що перші пілоти будуть успішними. Це ділянки від 50 до 100 км довжиною, і тоді ми зможемо говорити про ефективну модель платних доріг для України", – резюмував Омелян.

  Нагадаємо, вже наступного року Мінінфраструктури запровадить онлайн моніторинг будівництва та ремонту доріг

  Попередній матеріал
  В НБУ пояснили чому падає курс гривні
  Наступний матеріал
  США визначилися з місцем Росії і Китаю в новій стратегії нацбезпеки
  Loading...