5.ua

В СБУ розповіли про очищення Служби та боротьбу зі зрадниками  Про це сьогодні під час брифінгу 7 листопада повідомила речник СБУ Олена Гітлянська.


  Зокрема, вона повідомила, що СБУ здійснює досудове розслідування у 10 кримінальних провадженнях за ознаками злочину, передбаченого ст.114 (шпигунство) Кримінального кодексу України. Оголошено про підозру у вчиненні цього злочину 5 особам.

  У районі проведення антитерористичної операції (АТО) співробітники СБУ встановили, затримали та передали слідчим органами 216 осіб, причетних до незаконних збройних формувань, які орудують на Донбасі.

  Крім того, з березня цього року за матеріалами СБУ повідомлено про підозру у вчиненні 286 корупційних злочинів. Спецпідрозділами СБУ складено 636 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. Судами розглянуто 423 протоколи.

  Також проводиться робота з очищення в самій Службі безпеки України. Після перемоги Революції Гідності керівництво СБУ було змінено на 90%.

  А з 24 лютого ц.р. з органів СБУ звільнено понад 2,5 тисячі співробітників. Особовий склад СБУ скорочено на 24%. У числі звільнених - 108 керівників підрозділів Центрального управління і регіональних органів СБУ та їх заступників.

  СБУ однією з перших почала виконувати Закон України "Про очищення влади" та оголосила початок перевірок особового складу з 24 листопада 2014 року. Перевірка почнеться з керівництва СБУ.

  Слідчі СБУ та Генеральної прокуратури України наразі здійснюють досудове розслідування у 24 кримінальних провадженнях стосовно співробітників Служби. У тому числі 2 за ознаками вчинення державної зради, 3 за підозрою у причетності до терористичної діяльності. 4 офіцерів заарештовано, 5 перебувають у розшуку.

  Головним слідчим управлінням СБУ здійснюється, зокрема, досудове розслідування у кримінальному провадженні про вчинення колишніми керівниками Служби та її окремих підрозділів у період з грудня 2013 року по лютий 2014 року державної зради у формі надання представникам іноземної організації допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

  За матеріалами СБУ прокуратурою з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері відкрито 10 кримінальних проваджень за ознаками складу злочину, передбаченою ч1. ст.408 (дезертирство) Кримінального кодексу України стосовно співробітників управління СБУ в Донецькій області, які самовільно без дозволу керівництва залишили місце служби.

  За зраду Військовій присязі звільнено з військової служби за службовою невідповідністю зі зняттям з військового обліку 1371 співробітника Головного управління СБУ в Автономній Республіці Крим та управління СБУ в місті Севастополі.
  Попередній матеріал
  Терористи атакували околиці Маріуполя - українські бійці відкрили вогонь у відповідь
  Наступний матеріал
  Переважна більшість поляків - проти вступу країни до єврозони