ОБСЄ досі не вдалося зв'язатися зі зниклими спостерігачами

  Організації з безпеки й співробітництва в Європі (ОБСЄ) досі не вдалося зв'язатись зі зниклими на сході України спостерігачами. Про це заявив глава прес-офісу спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків, водночас він наголосивши, що місія не згортатиме своєї роботи, пише


  Ситуація в цілому по Україні спокійна, але в Донецькій та Луганській областях є підстави для серйозного занепокоєння, бо там "постійно спостерігаються сутички між різними групами", сказав він. Свідченням вкрай складної ситуації на сході України він назвав зникнення минулого тижня двох команд спостерігачів ОБСЄ.

  Семеро з них під час поїздки в Донецькій області перестали відповідати на дзвінки ще минулого понеділка, 26 травня.

  "Наша інформація така, що вони залишаються в області і ми намагаємося відновити з ними контакт", - повідомив Боцюрків.

  Зв'язок із ще чотирма міжнародними спостерігачами та одним українцем-перекладачем зник близько 19-ї години 29 травня, коли вони перебували поблизу Сєверодонецька, Луганської області.

  За словами дипломата, визначення осіб, які викрали його колег ускладнюється тим, що всі блокпости на Донбасі, в тому числі й ті, де були затримані спостерігачі ОБСЄ, часто є не тільки постійними, але й мобільними чи тимчасовими і контролюються "різними групами, які необов'язково пов'язані між собою".

  "Ми продовжуємо використовувати наші контакти на всіх рівнях, щоби повернути наших колег на базу. Це контакти з урядом України на дипломатичному рівні, контакти з недержавними організаціями в регіоні та переговори з нейтральними структурами. Ми просимо зв'язатися з нами будь-які групи, які, можливо, утримують наших колег", - наголосив речник місії ОБСЄ.
  Попередній матеріал
  Вибух у Луганській ОДА - версії події
  Наступний матеріал
  Росія рухнула в рейтингу привабливих для інвестицій країн