В областних центрах України неспокійно

  Неспокійно в обласних центрах країни: облога, спроби штурму та навіть вдалі захоплення адмінбудівель, переважно таке відбувається у західних, північних і центральних регіонах. У Львові, Рівному, Тернополі, Івано-Франківську, Луцьку, Хмельницькому, Чернівцях мітингарі зайняли будівлі адміністрацій і подекуди навіть домоглися, щоб губернатори та їхні заступники написали заяви на звільнення. А от у Черкасах після захоплення ОДА силовики відбили в активістів будівлю. У Полтаві та Сумах зчинили спробу захоплення облради. Натомість Схід і Південь країни до активних дій не вдається, а керівники регіонів заявляють про підтримку чинної влади. А Кримська верховна рада взагалі звернулася до Президента з вимогою запровадити надзвичайний стан.

  У географії повстань - вже Чернівці.

  Після відмови регіонала Папієва йти геть -  люди штурмують адміністрацію. З димом, газом, гранатами. Міліцію витісняють. Кілька годин штурму. І адміністрація захоплена. Демонстранти розчищають собі місце. І створюють загони самооборони для захисту.

  Івано-франківськ. Ще напередодні вийшов просити тутешнього чільника облдержадміністрації регіонала - покинути партію.

  Василь Чуднов, голова Івано-Франківської облдержадміністрації: «Нема у мене таких планів - слава Україні».

  Уже в п’ятницю - Франківськ іде на штурм. Силовики - коридором на вихід не скористалися. Далі - летять шоломи. І не тільки.

  Силовики пускають сльозогінний газ зсередини. Люди зносять шибки і двері. Регіонала Чуднова в кабінеті не виявляють. Президент йому сюди не додзвониться. Протестувальники розмістилися в будівлі, створили тут загони самооборони і наводять свої порядки.

  Повставати Суми розпочали напередодні. У п’ятницю увірвалися на сесію облради, аби завадити  депутатам проти волі народу оголосити підтримку Януковичу.

  У Луцьку  - внаслідок кількагодинного Народного віча - про відставки оголосили і голова облради Войтович із заступником і голова облдержадміністрації Клімчук.

  Тернопіль - захопив ода напередодні. тепер телефоном з головою облдержадміністрації  - перемовляється штабний національного спротиву. Хоптян не хоче відмовлятися від крісла - готовий на все.

  У Черкасах четверговий штурм - відбили силовики. Затримано зо 6 десятків демонстрантів - частину відпустили. Але вже готують справи. 

  Сергій Іванов, в.о. прокурора м. Черкаси: «ст. 294 ст. 1 ККУ це масові заворушення, ч.2 ст.341 ККУ це захоплення державних споруд, ч.2 ст. 345 ККУ це погроза або насильство стосовно працівника правоохоронного органу».

  Активіст: «Думаю ми ще будемо атакувати, для того, щоб знищити оце, не можуть бути донецькі отут керівниками».

  Жителів Рівного за штурм - теж звинуватять у масових заворушеннях. Вони натомість продовжують барикадуватися. Напередодні захопили адміністрацію - а ще помстилися офісу регіоналів - здерли прапор і партійну табличку.

  У Львові -  після штурму теж посилюють барикади біля ода. тутешній ставленик Януковича - голова облдержадміністрації Сало спочатку заяву написав, а потім передумав.

  Блокують і барикадуються біля адміністрацій в Ужгороді. До адмінбудівель вдирається Хмельницький. Житомир теж стоїть на майдані - вимагає від регіоналів вийти з партії, і не чинити опір для відновлення людьми конституційного ладу. Від влади хочуть чіткої відповіді, або виконати вимоги або йти геть. 

  Ольга Сніцарчук, Марічка Кужик, Людмила Григорчук, Оксана Трокоз, Олександра Фетисова, Тетяна Тарасенко, Євгенія Підлісевич, «5 канал».

   

  Попередній матеріал
  Школи довкола Євромайдану та вулиці Грушевського й надалі продовжують працювати
  Наступний матеріал
  На Київщині підпалили відділення міліції
  Теги:
  Loading...