В Меморіалі пам`яті жертв Голодомору пройшов урок пам`яті для школярів

  Урок пам`яті для школярів влаштували в Національному музеї "Меморіал пам`яті жертв Голодомору". Це один із заходів, приурочений до роковин Голодомору, які в Україні вшановуватимуть вже цієї суботи.

  Близько трьох десятків учнів прослухали 45-хвилинний урок. Вчителювала - одна з найвідоміших дослідниць Голодомору, Людмила Гриневич - автор праці "Хроніки колективізації та Голодомору в Україні". Історик розповіла старшокласникам про результати власних досліджень причин та наслідків трагедії 1932-33-го років. В пам`ять про померлих від голоду українців діти запалили свічки.

  Людмила Гриневич, історик, автор праці "Хроніка колективізації та Голодомору в Україні": "Роковини голоду - це привід для того, щоб говорити про цінність і свободи громадянських прав, тому що голод - це найвиразніший вияв несвободи. Якщо ми будемо нагадувати про це нашим дітям - то в нас буде зростати здорове покоління".

  Саміра Абасова, школярка: "Ми досі цього не знали, тепер ми знаємо і жертв, і що таке було, і я сподіваюся, що такого більше не станеться, і таких помилок в своїй історії ми більше не повторимо".

  Діана Фролова, школярка: "Людям ХХІ-го віку важко порівняти життя зараз, коли є все, з тим, яке воно було, коли був страх і голод. Люди ХХІ-го віку просто не витримали б такого натиску".

  Попередній матеріал
  Потяг із радіоактивними відходами зупинився на франко-німецькому кордоні
  Наступний матеріал
  Завтра у Донецьку стартує етап хокейного Континентального кубка Європи
  Теги: