В лісах Рівненщини лежать непоховані останки вояків УПА (РЕПОРТАЖ)

  Невідомі сторінки історії УПА продовжують відкривати на Рівненщині - батьківщині Українських повстанців. Мешканці села Михалин Березівського району твердять - в їхніх лісах ще з середини минулого століття лежать непоховані останки більше трьох десятків вояків УПА. Вони загинули у 44-ому під час сутички з енкавеесівцями.
  Дістатися колишньої схованки українських партизанів і сьогодні можна лише кіньми - болотиста поліська місцевість не найліпша дорога. Та й то не заблукати в лісах до снаги лише старожилам. 76-тирічний дід Михайло добре пам`ятає бій між бійцями УПА та підрозділом НКВС у травні 1944-го. Сили були нерівні і майже всі повстанці загинули. Тоді, місцеві жителі поховали лише кількох санітарок. Решта ж тіл, на переконання діда Михайла, досі у цих лісах.

  Дід Михайло: "Тут дівчата з цієї сторони лежали над болотом, їх закопали, похоронили на грудку, а тут сім чи одинадцять чоловік на цій дорозі лежать. Їх так закопали. Їх достать треба і похоронить".

  Історики досі не мають точних даних про цей бій біля села Михалин. Подібних зіткнень між бійцями УПА та НКВС у ті роки було щонайменше сім, і більшість з них для науковців залишаються білими плямами. 

  Ігор Марчук, історик обалсного краєзнавчого музею: "Таких даних остаточних немає, хоча вояки УПА  наводять і свої дані, і дані НКВС, але з Радянського боку даних практично немає. Найгірше це з документами НКВС, тих даних практично немає, бо вони всі знаходяться в Москві і до них доступу".

  Мешканці Михалина сподіваються - незабаром воїнів, які загинули біля їхнього села, достойно перепоховають. На зразок того, як це зробили у Здолбунівському районі Рівненщини. Там торік заклали  Пантеон загиблих  вояків УПА і вже перепоховали 27 стрільців.

  Олена Семенович, Олександр Ковтунець, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.91Мб)
  Попередній матеріал
  Вибори мера Києва коштуватимуть 16,5 млн грн
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...