http://svitlytsia.crimea.ua/

В Криму припиняється друк останньої україномовної газети

  Останній випуск "Кримської світлиці" вийшов 25 березня 2105 року

  Єдина в Криму україномовна всеукраїнська суспільно-політична літературна газета "Кримська світлиця" припинила випуск на півострові. Про це повідомляє "Крим. Реалії". Як зазначається, останній випуск газети вийшов 25 березня.

  Згідно з наказом гендиректора Національного газетно-журнального видавництва, редакція газети переводиться з Сімферополя до Києва. Однак у газеті наголошується, що не всі журналісти видання зможуть переїхати до Києва, а столичні працівники не знайомі з кримською реальністю і, відповідно, не зможуть об'єктивно відображати те, що відбувається на півострові.

  Кримські співробітники газети вважають таке рішення несправедливим і підкреслюють, що "практично від самого початку свого заснування "Кримська світлиця" — "своя серед чужих, чужа серед своїх" — змушена була вести боротьбу на двох фронтах, кримському і київському, домагаючись від влади уваги і державницького ставлення до гуманітарних проблем українства в Криму".

  Генеральний директор Національного газетно-журнального видавництва Андрій Щекун у коментарі зазначив, що штатним працівникам газети запропонували два реальних виходи із ситуації: переїзд до Києва і подальша робота на тих саме посадах. І друга пропозиція – перейти на роботу за договором цивільно-правового характеру, при якому переїзд не буде потрібний.

  Газета "Кримська світлиця" видається в Криму з 1992 року. Засновники – Міністерство культури і туризму України, Всеукраїнське товариство Просвіта імені Тараса Шевченка та трудовий колектив газети.

  Національне газетно-журнальне видавництво з травня 2015 року припинило друкування газети, відтоді газета виходила в електронному форматі. З того ж часу ведуться переговори про переїзд редакції до Києва.

  Нагадаємо, влітку в Сімферополі розгромили редакцію кримськотатарської газети.

  Попередній матеріал
  Понад 200 офіцерів поповнили лави Національної гвардії України
  Наступний матеріал
  У Брюсселі поліція розгорнула водомети на "Марші проти страху"
  Теги:
  Loading...

  Переселенка з Донбасу видає проукраїнську газету для "сірих зон"

  У Кривому Розі розповсюджувачі газети "Новоросія" отримали по 5 років за ґратами

  СБУ затримала партію агітаційних газет сепаратистського змісту