5.ua

В Івано-Франківську презентували так звану "батьківську картку" [відео]

  Відбитки пальців дітей, пасмо їхнього волосся і навіть паролі в соцмережах: всі ці дані правоохоронці хочуть зібрати у так звану батьківську картку. Зразок такого документа презентували в Івано-Франківську. Він, на переконання міліціонерів, допоможе швидко розшукати дитину у разі такої потреби. Заводити батьківську картку своєму чадові чи ні - справа добровільна, запевняють в МВС. 

  Ось таку батьківську картку школярів запроваджують правоохоронці. У документі буде фото дитини, детальний опис кольору очей, родимок та інших особливих прикмет. А ще є спеціальні місця: де буде пасмо волосся, для подальшого аналізу ДНК, і відбитки пальців. Пропонують вписати навіть особисті паролі в соцмережах, якими користуються школярі. Однак, це - вже занадто, переконані деякі батьки.

  Батько: «В неї має бути трішки власного  життя, бо вона народилася вільною людиною».

  Усі дані до документа вводитимуть тільки за згоди батьків. Така картка, пояснюють правоохоронці, допоможе знайти дитину, якщо виникне така потреба. Кажуть, на Прикарпатті з початку року у розшуку були понад два десятка неповнолітніх, які самі пішли з дому. Серед них - діти не лише з неблагополучних сімей, а й із заможних родин.

  Наталія Микула, начальник управління освіти МВК: «Батьки працюють на престижних посадах . Їхні діти, не маючи спілкування вдома тікають. Ми по 3-4 доби розшукуємо таких дітей в Луганську, в Мелітополі,  в Одесі. Вони з грошима мають по 1000 доларів». 

  Оксана Рущак, мама: «В мене втекла донька з дому.... в цій картці є все - фото, ДНК.... з нею набагато легше знайти дитину».

  При цьому жодної гарантії захисту інформації міліція не дає. Про те, щоб дані не потрапили до чужих рук - мають дбати батьки, які зберігатимуть ці картки удома.

  Олексій Лазаренко, начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України: «Лише коли вони потрапляють до органів внутрішніх справ. Лише тоді вони є користувачами персональних даних і відповідальні за те, щоб ця інформація не розійшлася».

  Водночас юристи впевнені - відбитками пальців можуть скористатися шахраї.

  Любов Скільська, юрист: «Відбитки пальців за допомогою комп’ютерної обробки можуть стати засобом в якійсь кримінальній справі вже в дорослому віці. І потім дуже важко довести, що  дитина не перебувала у тому чи іншому місці і не причетна».

  Цей проект в Івано-Франківську впроваджуватимуть упродовж року у 5-ти школах міста. Якщо задум буде вдалим, пропонуватимуть такі картотеки по всій Україні.

  Оксана Дудій, Андрій Шкварла Івано-Франківськ, «5 канал».  

  Попередній матеріал
  До 9 років ув`язнення засудили мешканця Криму за анонімні дзвінки про замінування потягів
  Наступний матеріал
  Ув’язнена активістка панк-гурту «Пуссі Райот» знайшлася
  Теги:
  Loading...