В Донецьку запустили таксі для людей з обмеженими можливостями [відео]

  Соціальне таксі запустили в Донецьку для людей з обмеженими можливостями. Фінансування роботи інва-таксі взяла на себе міська рада. Щоправда, користуватися безкоштовною послугою інваліди зможуть всього двічі на місяць.

  Юрій Кардумян з обережністю заїжджає на візку до таксі. Хвилюється, що устаткування не витримає ваги. Однак - тест пройшов на відмінно, чоловік задоволений.

  Юрій Кардумян, інвалід: "Очень удобное. Без проблем, без посторонней помощи можно заехать. Просторно. Все хорошо".

  Таксі обладнане місцями для трьох "візочників" та п`яти супроводжуючих. Поїздки для інвалідів не обмежені відстанню - аби у межах міста. Ініціатори ідеї кажуть - намагалися створити для пасажирів максимально комфортні умови.

  Дмитро Дядюра, начальник відділу з питань перевезення: "Коляска с инвалидом может находится в любом из трех мест, либо в трех местах одновременно. Крепится специальными ремнями. Салон автомобиля полностью остеклен, есть поручни для инвалида. Автономный отопитель, который может греть салон зимой. Независимый кондиционер, который может охлаждать салон летом".

  Диспетчер: "Алло, добрый день. Вас приветсвует инва-такси".

  Нині у розпорядженні служби три машини, їх закупили благодійники. Всі авто обладнані GPS-модулями, що дає можливість в онлайн-режимі відстежувати пересування водіїв, кілометраж та витрати пального.

  Марія Темертей, старший диспетчер: "Когда начинается движение автомобиля, у нас есть еще номера машин, и когда они двигаются, загорается - какая машина поехала с каким номером, и мы можем на экране проследить маршрут, куда двигается автомобиль. И проконтролировать по тому ли вызову, заказу оно идет".

  Усі витрати з утримання таксі для людей з обмеженими можливостями бере на себе місто. Для пасажирів послуга - цілком безкоштовна.

  Галина Скобелєва, начальник управління соціального захисту населення Донецької міської ради: "Ремонт диспетчерской, мебель взял на себя город. Ну и, конечно, финансирование - это топливо, это заработная плата водителям, диспетчеров - это все на себя взял город".

  Викликати таксі можна лише завчасно - записавшись за три дні. Окрім цього, пасажири повинні будуть пред`явити таксистові документи, що підтверджують їхній статус інваліда.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Сьогодні "Металіст" та "Дніпро" змагатимуться за вихід до групового етапу Ліги Європи
  Наступний матеріал
  100 днів роботи президента Франції Франсуа Олланда
  Теги: