В Донецьку тривають міжнародні навчання "Донбас-антитерор-2011"

  Як боротися з тероризмом - показали у Донецьку. Там розпочалася активна фаза міжнародних навчань "Донбас-антитерор-2011". Заходи присвячені проведенню Євро-2012.

  Першими свої навички демонструє спецпідрозділ СБУ "Альфа". Їм потрібно зупинити терористів, які умовно замінували стадіон "Донбас-арена" з п`ятдесятьма тисячами глядачів. За легендою, терористи взяли у заручники з десяток уболівальників. Точним прицілом снайпери знешкоджують одного з нападників. Решту бійці "Альфи" затримують. Спецоперація триває не більше трьох хвилин. З помосту за спецназівцями пильно стежить керівництво.

  Валерій Хорошковський, голова СБУ: "Для нас была самая главная задача - посмотреть уровень взаимодействия. И понять, насколько мы готовы к отражению террористической угрозы".

  Наступний етап навчань уже в іншому місці - у фан-зоні. Вона розташована у міському парку. Підрозділи МВС намагаються утихомирити агресивно налаштованих ультрас, які напали на вболівальників.

  "Донбас-антитерор-2011" - перші за масштабом міжнародні навчання в Україні. Показати свої вміння приїхали більше тисячі представників спецслужб із 10 країн. Окрім Євро-2012, досвід навчань використають ще й на "Олімпіаді-2014" в Сочі.

  Андрій Новиков, керівник Антитерористичного центру СНД: "Взаимодействие идет уже на дружеской ноте. Пока это обмен информацией, обмен технологиями, обмен специальной техникой. И то, что касается Сочи, естественно, опыт будет учитываться мероприятий, проведенных на Украине".

  Головний гість навчань – генеральний секретар Інтерполу Рональд Ноубл. Тренування оцінив на відмінно.

  Рональд Ноубл, генеральний секретар Інтерполу: "Навчання відбулися на високому рівні. Я бачив чудову координацію між органами безпеки та МВС. Ми сьогодні домовилися, що Інтерпол надішле в Україну свою міжнародну команду, яка допоможе в рамках підготовки антитерористичних заходів".

  Окрім умінь силовики у Донецьку продемонстрували і спецтехніку. Її залучать під час проведення Євро-2012. Навчання у Донецьку триватимуть два дні. Наступні міжнародні тренування вирішили провести у Росії.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В країнах Південно-Східної Азії синхронно затримали 800 телефонних шахраїв
  Наступний матеріал
  Братську могилу знайшли у центрі Триполі
  Теги: