Уже завтра опозиція спробує відібрати Гостиний двір у "Укрреставрації" [відео]

  Біля Гостиного двору, що на Констрактовій площі в столиці - з ночі гаряче. Там зійшлися громадські активісти та приватні охоронці. У хід пустили навіть піну з вогнегасників та сльозогінний газ. Активісти, які від травня стоять на захисті будівлі, побоюються - її під виглядом реконструкції просто знесуть. У компанії "Укрреставрація", натомість, запевняють - усі необхідні документи й дозволи мають, тож саме активісти порушують їхні права.

  Замість святого Миколая - кілька десятків молодиків уночі прийшли до активістів Гостиного двору.

  Ігор Луценко, активіст: "За 15 третя ввірвалися 40 чоловік в чорній формі з криком - "Міліція!" Викинули звідси майже всіх, хто тут знаходився".

  Олександр Місюра, активіст: "Ми підійшли до дверей, в цей момент двері пронзив лом. Позбивали нас з ніг, почали бити - викинули спочатку на вулицю, потім на тротуар".

  Виштовхали активістів, закрили ворота та подбали про ширму від сторонніх очей. Чому - молодики, вбрані в чорне, не відповідають.

  Журналіст: "Чому ви забарикадувалися в Гостиному дворі?"

  Активісти спробували прорватися до будівлі - їм відповіли сльозогінним газом. Постраждали від нього і журналісти. У розпал сутички прибули правоохоронці. Спершу воліли зберігати нейтралітет.

  Руслан Ізмайлов, начальник УГП Подільського району: "Мы находимся на охране общественного порядка".

  Та після газового аромату - дали вихід емоціям.

  Понюхав газу і директор "Укрреставрації" - фірми, яка збирається реконструювати Гостиний двір. Він пояснює - це саме активісти напали на приватних охоронців, яких найняла компанія.

  Дмитро Ярич, директор ПАТ "Укрреставрація": "Предприятие второй раз пытается провести реконструкцию, которая была сделала в 91 году. Заявления активистов я расцениваю, как провокацию... Не нападайте на наше помещение. Я буду вынужден написать заявление. У охраны есть своя инструкция по защите объекта".

  Без карети "Швидкої допомоги" конфлікт не минув.

  Постраждалий: "Глаза режутся, от газа режутся".

  Постраждала: "Газом же обливали раз 10 - глаза слезятся, в горле - вообще".

  Другий штурм активістів викликав нову газову атаку. Коли пристрасті вщухли, приїхали народні обранці. Разом із міліцією побачили реконструкцію із середини.

  Сльозогінний газ - справа рук провокаторів, запевняють міліціонери.

  Міліціонер: "В толпі есть декілька провокаторів".

  Першими почали пускати газ саме активісти - кажуть охоронці об’єкта.

  Охоронець: "Пропускали всех - начали провокацию, а потом использовать балоны и начали говорить на нас, что мы их используем".

  Активіст: "Ніхто сюди не приходить бикувати".

  Охоронець: "Так мы тем более не быкуем".

  Ігор Луценко, активіст: "Це не ми".

  Після обіду супротивники дійшли тимчасової згоди. В "Укрреставрації" запропонували захисникам Гостиного двору підписати меморандум про відвідуваня будівлі. Поки що цим і обмежилися. Тим часом, народні обранці вже завтра ініціюватимуть перегляд рішення Київради про передання в оренду земельної ділянки, на якій розташовано Гостиний двір.

  Юрій Одарченко, голова Київської міської організації ВО "Батьківщина": "Ми запрошуємо всіх. Люди, приходьте".

  Ксенія Дворнікова, Дарія Феденко, Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Французький суд не зняв із Стросс-Кана звинувачення у сутенерстві
  Наступний матеріал
  На Київщині до півсотні населених пунктів - досі без електрики
  Теги:
  Loading...