Магнітні бурі
Магнітні бурі MIGnews.com

"Увага, мігрень": на Україну насуваються магнітні бурі

Потужні магнітні бурі в Україні чекають 29 й 30 березня

У найближчі дні на українців знову чекають магнітні бурі. Про таке попередили в Інституті геофізики, передає УНІАН

Як стало відомо, потужні магнітні бурі в Україні пройдуть 29 і 30 березня, а 28 і 31 березня прогнозують легке магнітне збурення. В інші дні геомагнітних збурень не очікується.

Медики попереджають, що магнітні бурі негативно впливають на здоров'я і самопочуття людей та небезпечні передусім для тих, хто страждає на артеріальні гіпертонію та гіпотонію, хвороби серця. За статистикою, близько 70% інфарктів, гіпертонічних кризів та інсультів стається саме під час магнітних бур. Вони можуть спричиняти головний біль, слабкість, перепади артеріального тиску, безсоння, запаморочення. Також може бути апатія.

Зауважимо, що найбільшу магнітну бурю року зафіксували в Україні в ніч з 18 на 19 березня цього року. Її пік припав на першу годину ночі.

Довідково: Геомагнітні бурі — збурення магнітного поля Землі тривалістю від декількох годин до декількох діб (від 12 до 72 або більше годин), викликане надходженням у поле Землі збуджених високошвидкісних потоків сонячного вітру, і пов'язаної з ними ударної хвилі. Сильні магнітні бурі трапляються близько 200 разів за сонячний цикл, який триває 11 років (тобто більш як 18 разів на рік). Наслідком магнітної бурі може бути короткочасний збій GPS-навігації та низькочастотної радіонавігації.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Фантастичні та химерні: в Одесі узбережжя вкрилося величезними бурульками – ФОТО

Бурульки на Чорному морі
/
Бурульки на Чорному морі
/
Бурульки на Чорному морі
/
Бурульки на Чорному морі
/
Бурульки на Чорному морі
/
Бурульки на Чорному морі
/
Бурульки на Чорному морі
/

Попередній матеріал
Трагедія у Львові: чоловіка облили кислотою
Наступний матеріал
Розслідування МЕРТ щодо сірчаної кислоти може бути вигідно окремим виробникам – імпортер