Уцілілим фундаментам Десятинної церкви загрожує руйнація

  Уцілілим фундаментам Десятинної церкви загрожує руйнація.
  Про це заявляють археологи та науковці. Вони наголошують,-  унікальні залишки памятки десятого сторіччя можуть не витримати вологи та перепаду температур взимку. Це призведе до руйнації елементів кладки та підмурків храму. Поки що археологи самотужки рятують фундамент Десятинної церкви,-  частково засипаючи знахідки грунтом. Але цього не достатньо, констатують в інституті археології. Науковці звернулися до голови київської міської державної адміністрації з проханням провести термінову консервацію памятки. Олександр Попов пообіцяв, що фундамент Десятиної церкви закриють до кінця року.   

  Гліб Івакін, заступник директора інституту археології НАН України: "Оскільки відсутнє фінансування з 2007 року нам і не було ким засипати. ми своїми силами- 2 тисячі кв метрів ми намагалися засипати ці фундаменти".

  Петро Толочко, директор інституту археології НАН України: "Чи речковим піском чи стерильним грунтом задернувать майданчик, вивести на поверхні план десятинної церкви і паралельно вирішувати, що робити далі з десятиною церквою".  

  Попередній матеріал
  Печерський райсуд обирає запобіжний захід для Галицького
  Наступний матеріал
  Від штормових вітрів потерпають північні регіони Польщі
  Теги: