5.ua

Усі 3 українські гуманітарні колони уже розвантажуються на Луганщині

  Усі три українські колони з гуманітарним вантажем – харківська, дніпропетровська та київська – уже на території Луганщини. Нині машини розвантажують на тамтешні склади в очікуванні, доки Червоний хрест не розробить маршрути доправлення вантажів до населених пунктів Донеччини і Луганщини, які наразі контролюють терористи.


  Близько 14-ти годин знадобилося рятувальникам, щоб розвантажити 26 фур, якими з Харківщини доправили до Луганської області гуманітарну допомогу. Мішки з продовольством до ангарів переносили вручну.

  Тим часом, посеред ночі до Старобільська прибули 22 фури з Дніпропетровська. Їх починають розвантажувати, проте виявляється, що всі харчі на місцевих складах просто не помістяться. Тож 20 машин вранці відправляють до Сєвєродонецька.

  Тут уже вирішують розвантажувати механізовано, тож робота просувається швидше. Окремо відсортовують лише борошно – його відвезуть до пекарень, щоб потім розвезти населенню готовий хліб. Решту краму – опломбують і виставлять посилену охорону.

  "Буде організована охорона, буде забезпечена пожежна охорона, тобто виставлено тут одне відділення на пожежній автоцистерні, аби забезпечити пожежну безпеку і належним чином товари, які доставлені сюди на місце вони будуть у подальшому передані Червоному хресту" – каже голова ДСНС Сергій Бочковський.

  До Лисичанська в цей самий час прибуває колона з Києва. Увесь доставлений товар далі доправлять до луганських і донецьких сіл і міст, які наразі контролюють бойовики. Поки що ж виробляють стратегію, як це зробити безпечно.

  Представники Червоного хреста вже оглядають вантажі і далі розроблятимуть шляхи їх подальшого доправлення.

  Співробітник Червоного хреста: Октавіо Сардо доповів: "Сьогодні ми весь день лише рахуватимемо все, що отримали від благодійників, та проведемо аудит, щоби точно знати, що у нас є. Потім за допомогою місцевих організацій складемо список тих, хто потребує допомоги: села, лікарні, сиротинці".

  Світлан Сірик, В’ячеслав Кузьменко Луганщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На сайті МВС буде сторінка для розшуку терористів
  Наступний матеріал
  Країни ЄС закликали Росію перекрити потік зброї і бойовиків до України
  Loading...