Шахта "Степова"
Шахта "Степова" 5 канал

Уряд заслухав фінальний звіт щодо причин аварії на шахті "Степова"

Відповідно до звіту, таргедія на шахті сталася через порушення правил безпеки і охорони праці

Порушення правил безпеки і охорони праці – це причини аварії на шахті "Степова" у Львівській області. Таких висновків дійшла спеціальна урядова комісія, що займалася розслідуванням трагедії. Відповідні дані на засіданні Кабміну оприлюднив віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко, передає "5 канал".

"Була порушена схема, яка була затверджена Держпраці про провітрювання шахти і таким чином замість 473 кубів у шахту поступало всього 156. А саме основне – не спрацювала система УТАС (Уніфіковані телекомунікаційні системи диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами – 5.UA), а також система АГК (аерогазового контролю – 5.UA), яка повинна була не тільки попередити, а ще й вимкнути електрозабезпечення цієї шахти. Коли ми почали аналізувати не тільки день, коли відбулася трагедія а ще й місяць попередній, то побачили, що ця система давала збої понад 20 раз з 20 лютого до 2 березня, коли відбулася трагедія", – зазначив Зубко.

Відповідний звіт затвердив Кабінет Міністрів. Тепер його направлять до правоохоронців. Крім звіту, Геннадій Зубко озвучив і рекомендації. Переконує, – аби запобігти трагедіям, потрібно вирішити питання щодо блокування рахунків шахт. Адже саме через це недостатньо фінансується охорона праці, а також не виплачується зарплата гірникам.

Нагадаємо, 2 березня на Львівщині у шахті "Степова" стався вибух метану. На місці загинули восьмеро гірників. Загалом у забої працювали 172 шахтарі.

Попередній матеріал
Відвідування Президентом військовослужбовців ЗСУ, які несуть службу в зоні АТО – відео
Наступний матеріал
У Сирії сталася нова хімічна атака – ЗМІ
Loading...