Уряд затвердив зразки нових біометричних паспортів

  З 1 січня українцям мають видавати біометричні паспорти. Таке постановив уряд, затвердивши зовнішній вигляд і технічні характеристики документа.


  Саме заміна звичайних закордонних паспортів біометричними є однією з умов скасування віз між Україною та Європейським союзом. Нині на державному поліграфкомбінаті "Україна" вже готові масово друкувати документи європейського зразка.

  Поліграфічний комбінат "Україна" вже почав виготовлення біометричних паспортів – щоправда, тестову серію. Зовні цей паспорт майже нічим не відрізняється від попередніх зразків українських закордонних паспортів. Єдине, що на задній сторінці тут вмонтований спеціальний чіп, на якому міститиметься інформація про власника паспорта.

  Перше, що впадає в очі, коли береш цей паспорт – його патріотичність. Кожна сторінка оформлена по-різному: тут є трипільські символи, козацькі символи, Софія Київська та зображення Херсонесу. Цей дизайн також розробляли на поліграфкомбінаті.

  Друкуватимуть новинку у цеху, де нині виготовляють по 15 тисяч нинішніх закордонних паспортів на день. Жодного нового обладнання не потрібно, каже головний технолог, не зміниться і обсяг друкованих документів: "Ми просто підсилюємо захисні властивості паспорта. Там ще додається наскрізні елементи – те, чого нема зараз. Потім – ентагліо-друк, його немає наразі, персоніфікований водяний знак – це дуже важливо. Електротип-номер сторінки, який буде видно на просвіт".

  Чи не найважливіше у біометричному паспорті – електронний чип із даними про власника. Його закуповуватимуть за кордоном, але заповнюватимуть на поліграфкомбінаті. Для цього уряд передав у відомство Нацбанку центр персоніфікації даних.

  Таким чином створюється єдиний цикл виготовлення цього документу для того, щоб поліграфкомбінат "Україна" випускав не лише книжечку, а вже готовий документ на завмовлення міграційної служби. Директор поліграфкомбінату "Україна" Максим Степанов оцінює його майбутню вартість не дорожче 12 євро.

  Якщо виготовляти паспорти вже готові, то наповнювати чипи персональними даними змоги поки що не мають. Державна міграційна служба тільки формує єдиний реєстр, щоб потім запросити всіх охочих залишити в ньому відбитки пальців.

  Дарія Феденко, Іван Довганик. "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Краматорську з вертольота скидають інструкції для виживання
  Наступний матеріал
  Порошенко розповів про зустріч з Путіним: Кремль пішов на діалог