5.ua

Уряд профінансував добудову «Охматдиту» лише на 15% [відео]

   

  Христина Калюжна: «Коли нема температури, то відпускають додому».

  Через тяжке захворювання крові Христина понад рік живе в онкогематологічному центрі лікарні "Охматдит". Уже три роки дівчина не відвідує школу. Маленька пацієнтка потребує негайної трансплантації кісткового мозку від нерідного донора. 

  Олена Калюжна, мати Христини: «Я уже перечислила 45 тысяч евро в Италию. Счёт у нас выставила клиника 142 тысячи евро. У нас в Украине пока эти операции не делают».

  Та в перспективі мають робити – ось у цьому поки що недобудованому корпусі "Охматдиту". Щоправда, національна черга на лікування за кордоном не зникне, резюмує головний лікар.

  Юрій Гладуш, головний лікар НДСЛ «Охматдит»: «Завдання уряду для нас в першу чергу – це розвантажити чергу маленьких українців на лікування за кордон. Але я хочу звернути увагу: ми її розвантажимо, але ми її не ліквідуємо. Маленькі "охматдити" потрібні в регіонах».

  Утім, про це наразі не йдеться, адже навіть на добудову цієї споруди грошей бракує. Терміни завершення робіт декілька разів переносили. Спочатку забудовники обіцяли відчинити двері наприкінці цього року. Нині прогнозують: входини пацієнти справлятимуть за рік. За цей час проект здорожчав майже на 700 мільйонів гривень.

  Олег Зварич, головний інженер ТОВ «Укрпрофмед»: «На 2011 рік загальна кошторисна вартість об’єкту склала 1 млрд. 784 мільйони. У процесі розробки робочої документації, проведення будівельно-монтажних робіт відбулося корегування проектно-кошторисної документації. Роботи зараз виконуються в борг».

  І так – від літа. Для здачі об’єкта в експлуатацію бракує понад два мільярди гривень. Та й працювати у новому корпусі нікому, запевняють громадські діячі.

  Ганна Гопко, член Опікунської ради НДСЛ «Охматдит»: «Насправді, лікарів за кордон ніхто не відправляє системно навчатись. Волонтерські потуги, коли ми відправляємо то гематолога, то радіолога – це смішно».

  Із введенням корпусу в експлуатацію, штат клініки планується збільшити на 50%.

  Ірина Коваль, директор ДП «Укрмедпроектбуд»: «Это всего новый корпус дополнительных единиц получит. А 293 – это врачи. Наша работа в рамках этого проекта – организовать обучение. Этих денег не выделяется».

  Чекати допоки новітній корпус запрацює на рівні із європейськими, Христина Калюжна не може. Її родина за допомогою звернулася до МОЗу. Утім необхідних 100 тисяч євро для операції недужій – чиновники наразі не обіцяють.

  Людмила Голоднік та Валерій Савицький, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  В Ялті пройшов мітинг за євроінтеграцію [відео]
  Наступний матеріал
  Росспоживнагляд обіцяє дозволити імпорт продукції «Рошен» [відео]
  Теги:
  Loading...