5.ua

Уряд планує залучати жителів Донецької та Луганської областей до відновлення Донбасу

  У питанні відновлення Донбасу позиція уряду має формуватися не лише з точки зору відбудови зруйнованих об’єктів інфраструктури, але й оцінювання потреб і очікувань суспільства на територіях.


  Про це 30 вересня сказав Віце-прем`єр-міністр України Володимир Гройсман на зустрічі з місією представників ЄС, ООН та Світового банку, яка почала працювати в Україні для формування плану відновлення східних територій та створення моделі фінансової підтримки регіону.

  "Ми не ставимо завданням відновлення пострадянської інфраструктури. Нам треба створити умови для розвитку регіону, для нормального життя людей, забезпечити їх соціальну адаптацію", - зазначив Володимир Гройсман.

  На його переконання, необхідно забезпечити максимальне включення тих людей, які проживають на звільнених та тимчасово окупованих територіях,  у процес відновлення Донбасу.

  "Необхідно максимально включати тих, хто там живе, у процес відновлення – це стане запорукою успіху усього процесу відбудови, консолідує зусилля усіх сторін і стане важливим елементом втілення мирного плану Президента України",  - підкреслив Віце-прем`єр-міністр.

  За його словами, після проведення на тимчасово окупованих територіях демократичних виборів і приходу до місцевої влади людей з рівнем довіри від жителів, почнеться мирний діалог і відкриються можливості для відбудови зруйнованого краю. Зі свого боку представники місії зазначили, що протягом поточного тижня планують спільно з українськими урядовцями провести роботу з оцінки збитків, скласти план реконструкції Донбасу та визначитися з фінансовими механізмами, які будуть задіяні у процесі відновлення.

  Представники місії підкреслили, що мають наміри не лише щодо підтримки відновлення територій, які зазнали конфлікту, а й регіонів, які взяли на себе основний вантаж забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб.

  Варто зазначити, що місія представників ЄС, ООН та Світового банку працюватиме в Україні до кінця поточного тижня.
  Попередній матеріал
  Нова ротація батальону "Січ" вирушила на Донбас
  Наступний матеріал
  У четвер на НОК "Олімпійський" введуть сурдокоментар на футболі
  Теги:
  Loading...