5.ua

УПЦ КП попередила про напад на Печерську Лавру російських провокаторів

  УПЦ КП заявляє, що російські спецслужби на Покрову готують провокації проти Московського Патріархату.


  Про це йдеться у заяві УПЦ КП.

  Там повідомили, що з достовірних джерел Київська Патріархія отримала інформацію про те, що російськими спецслужбами на свято Покрова Пресвятої Богородиці (14 жовтня) готуються численні провокації у Києві та в областях України з метою розпалення релігійної та суспільної ворожнечі.

  "Під виглядом українських націоналістів та прихильників Київського Патріархату провокаторами готуються напади на Києво-Печерську Лавру та храми Московського Патріархату", - зазначили там.

  В УПЦ КП також повідомляють, що вже зараз із різних областей України надходить інформація про розповсюдження листівок нібито від імені українських патріотів та прихильників Київського Патріархату, в яких містяться заклики на Покрову, 14 жовтня, вчинити фізичну розправу з духовенством Московського Патріархату та захоплювати храми УПЦ МП.

  "У зв’язку з цим з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Прес-центр Київської Патріархії офіційно заявляє, що Київський Патріархат не причетний до підготовки та можливого вчинення силових дій щодо Києво-Печерської Лаври, храмів та духовенства Московського Патріархату в Україні, не має жодного відношення до виготовлення і розповсюдження листівок із закликами до насильства проти священиків та храмів Московського Патріархату", - йдеться в заяві.

  Там також відкинули звинувачення в "захопленні храмів", що останнім часом звучать з боку Московського Патріархату.

  "Якщо парафіяни якоїсь з громад УПЦ МП мають бажання об’єднатися з Київським Патріархатом – вони це роблять за власним волевиявленням, а наша Церква на їхнє прохання лише допомагає захистити їхнє власне рішення від тиску та провокацій з боку прихильників Московського Патріархату", - йдеться в заяві УПЦ КП.

  Там закликали вірян в жодному разі не брати участі у підготовці та проведенні насильницьких дій проти духовенства і храмів Московського Патріархату, в тому числі в тих, які "плануються агентами російських спецслужб на 14 жовтня". 
  Попередній матеріал
  МВС порушило справу проти Ківалова за підкуп виборців
  Наступний матеріал
  В Україні профінансовано 8 869,8 млн. гривень пенсійних виплат жовтня
  Теги:
  Loading...