Унікальний зорепад 2 дні можна спостерігати вночі (РЕПОРТАЖ)

  Унікальний зорепад протягом двох днів можна спостерігати у нічному небі. Пік метеорного потоку Леоніди, що триває з 10го по 23 листопада, припадає на сьогоднішню та завтрашню ніч. Зазвичай, інтенсивне падіння метеорів відбувається двічі на рік - у серпні та листопаді. Утім, таким яскравим зорепад буває лише раз на 33 роки.

  Астролог Анатолій Казанцев уже понад 30 років вивчає метеорні потоки. Демонструє камери, за допомогою яких ще за радянських часів фотографували найяскравіші метеори зоряного дощу Леонід. Розповідає: востаннє найбільші зорепади об`єктив такої камери фіксував у сімдесяті роки. 

  Анатолій Казанцев, астроном: "Радіант даного потоку знаходиться у сузір`ї Лева. Ось він. Радіант - це точка, з якої, як здається вилітають метеори. Вони будуть літати по всьому небу. Але здаватися буде, що вони вилітають з цього напрямку".

  Науковець пояснює: могутні метеорні потоки породжує частинка хвоста комети Темпеля—Туттля, яка кожні 33 роки наближається до орбіти Землі. Цьогорічний зорепад почався ще 10 листопада. Утім, пік його припадає саме на понеділок-вівторок. Астрологи попереджають: шикарного зіркового дощу очікувати не слід. Утім, загадати бажання встигне кожен. Адже за годину впаде близько 100 метеорів.

  Всеволод Лозинський, астроном: "Щоб спостерігати метеори, треба спостерігати приблизно півнеба. Просто, щоб сузір`я Лева було в центрі поля зору і по боках дивитися. Тому що зорі, що вилітають будуть дуже рідко в самому сузірї Лева, скоріше в сусідніх. А їхні треки, тобто їхні продовження будуть перетинатися в сузір`ї Лева".

  Землі метеори так і не досягнуть. Згорять на висоті 100-та метрів від її поверхні. Тому жодної небезпеки для людини не становитимуть. Наступного ж разу найбільшу кількість бажань на зірку можна буде загадати вже восени 2030 року. Саме тоді астрономи очікують на один з найсильніших метеорних дощів.

  Марія Коренюк, Влад Каретник, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.51Мб)
  Попередній матеріал
  У Франції затримано лідера організації ЕТА
  Наступний матеріал
  Обама й МакКейн спільно боротимуться з кризою
  Теги:
  Loading...