"Укрметртестстандарт" перевірив якість шкільних товарів

  Спеціально до Дня знань державне підприємство "Укрметртестстандарт" провело перевірку якості шкільної форми, взуття, зошитів, ранців та канцелярських товарів. Для випробування у столичних магазинах закупили сорок одиниць шкільної продукції. Тільки дванадцять відсотків з них відповідають стандартам якості. Решта - брак.

  Лаборант Галина досліджує клітинки і лінійки у шкільних зошитах. Заглядає у мікроскоп. Хоча брак видно і неозброєним оком.  

  Через розмиті лінії школярі напружують зір.

  А тут тестують сировинний склад шкільної форми.

  І з року в рік роблять однаковий висновок - виробники махлюють. Часто пишуть на шкільних сарафанах, брюках і піджаках, що то вовна чи бавовна, тоді як там одна синтетика.

  Тут тестують, чи дихає сорочка.  

  І труть шкарпетку об білосніжний зразок -так перевіряють, чи вона не линяє. Бо одна з поширених помилок - одяг часто пофарбований нестійкими шкідливими фарбниками.

  Взула і забула. Це не про це взуття.

  На коробці написано шкіра, тести показали - її там нема.

  Лаборанти не висловили жодних претензій тільки закупленому для перевірок пластеліну, фломастерам, крейді і акварельним фарбам. Ранці теж отримали задовільну оцінку -з єдиним побажанням для виробників -підсвічувати портфелі. 

  Висновки лаборантів мають хіба що рекомендаційний характер. Вони радять покупцям вимагати у продавців документи про якість товару. А вилучити з продажу бракований - ніхто не має права. 

  Ольга Петрів, Олександр Зименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Суд щодо "5 каналу" та ТВі продовжиться у понеділок 30.08
  Наступний матеріал
  Італійська родина створила телеканал для боротьби з мафією
  Теги: