5.ua

Українців обурив вирок "васильківським терористам" [відео]

  Резонансний судовий процес - так званих «васильківських терористів», що тривав майже два з половиною роки скінчився вироком у шість років кожному з трьох підсудних. Володимиру Шпарі, Сергію Бевза та Ігорю Мосійчуку інкримінували намір підірвати пам’ятник Леніна у Борисполі.

  Такий вирок обурює присутніх слухачів - здіймається галас. Суддя Юрій Бурбела та прокурор полишають залу у супроводі спецпризначенців.

  Мітингарі, що прийшли з Євромайдану вирішують оточити суду та не випускати суддю, прокурора та не дати виїхати автозаку.

  Андрій Іллєнко, нардеп: «Люди тут збудувати барикаду».

  Аби розблокувати виїзд у наступ переходять беркутівці. Зчиняться штовханина. В результаті беркутівці відтісняють мітингарів та автівка із засудженими проривається - слідом за ним автобус із суддею та прокурором.

  Між активістами та «Беркутом» зчиняється бійка.

  Перший активіст: «Ми блокували».

  Другий активіст: «Нас палками лупили».

  Третій активіст: «Розбили фотоапарат».

  У багатьох активістів переламані ноги та пробиті голови. Кров стікає асфальтом. На місце прибувають почергово тринадцять карет швидкої допомоги.

  Активіст: «Я йти не можу».

  Учасники автомайдану наздоганяють автобуси Беркути біля Святошинського райвідділку міліції. Вдають колективну поломку автомобілів. Так блокують беркутівський транспорт.

  Активіст: «Я дивлюся з порушенням стоїть».

  Активіст: «Ми хочемо взнати, чого вони погано себе ведуть».

  Беркутівці виходять з автобусів та навіть дискують з активістами. Такі розмови продовжуються кілька годин. За цей час прибуває все більше євромайданців. Невідомо починають обклеювати автобуси спецпризначенців та навіть спускають у них колеса. Спалахують нові конфлікти між берктівцями та активістам майдану. В одній із сутичок екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку - колишні підлеглі розбивають голову. Іншому активісту пошкоджують хребет.

  Активіст: «Ми домовилися, що вони знімають маски».

  Активісти пропонують - беркутівцям вийти з облоги, якщо ті знімуть маски. Дехто охоче скидає балаклаву і навіть спілкується  із журналістами. Інші принципово показувати обличчя - не хочуть - це провокує штовханину.

  Журналісти та мітингарі фіксують обличчя кожного силовика на камери та фотоапарати.

  Андрій Ковальов, «5 канал»: «Опісля п’яти годин облоги у автобусах на проспекті Перемоги, - беркутівці всетаки знайшли захист та прихисток за парканом Святошинського райвідділку».

  З іншого виходу з райвіділку на спецпризначенців вже чекав новенький транспорт.

  Андрій Ковальов, Іван Вірченко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Литві представили подальший план дій для підписання асоціації між Україною та ЄС [відео]
  Наступний матеріал
  Працівники столичної швидкої допомоги не братимуть участі в будь-яких страйках [відео]