Українців із Лівії евакуюватимуть грецькі, турецькі та російські пороми [репортаж, відео]

  Українців із Лівії евакуюватимуть грецькі, турецькі та російські пороми, що цього тижня прибуватимуть у лівійські порти. Опрацьовується також можливість направлення до Лівії поромів і з України. Про це повідомив перший віце-прем`єр Андрій Клюєв. Частина лівійських українців вже повернулася на Батьківщину. Минулої ночі спецлітак Міністерства оборони евакуював із Триполі 125 співвітчизників та 38 іноземців. Зокрема, з Росії, Азербайжану, Польщі, Казахстану та інших країн.

  Евакуйовані співвітчизники розповідають - в Триполі досить спокійно. Заворушення відбуваються у місті Бенгазі. В МЗС пообіцяли вивезти українців і з цього міста.

  На табло аеропорту "Бориспіль" засвітилося місто Триполі. В залі на цей рейс вже давно чекають родичі лівійських українців. В руках на всяк випадок теплий одяг. Поруч родичів останні інструкції отримують рятувальники з МНС. Переважна більшість психологи. Загалом український літак привіз 163-х пасажирів. Переважно українців. Серед них чотири десятки дітей.

  Налякані протестами та перестрілками українці розповідають як останні кілька днів боялися виходити на вулиці. Хоча зізнаються у столиці Лівії набагато спокійніше ніж у інших містах.

  З аеропорту Борисполя евакуйованих одразу розсадли по автобусам. Пообіцяли доставити куди ті скажуть. Останній автобус відїхав а в терміналі досі очікують. Зустріти рідних пощастило не всім.

  Роман Сухан, Олександр Водін, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Шатл "Discovery" має відправитися до МКС
  Наступний матеріал
  27 років ув`язнення отримав колишній начальник сербської поліції
  Теги: