Українці діляться враженнями від перебування в Лівії

  19 українців, евакуйованих із Лівії - повернулися на Батьківщину. В аеропорт "Бориспіль" вони прибули близько десятої ранку. До України діставалися майже тиждень. Із лівійської Місурати їх доправили поромом до Єгипту, потім автобусом - в Туреччину. А вже звідти літаком - до Києва. Людей, які втекли з лівійського пекла, зустрічав Андрій Жигулін.

  Вони не біженці, але покинули країну з якою хотіли пов`язати все життя. 20 лівійських українців прилетіли з найгарячішої точки африканської країни міста Місурата. Вікторія пропрацювала в реанімації місцевого шпиталю 9 років. Розповідає залишалася на робочому місці до останнього.

  Вікторя: "Работаем на полу оперируем. Под пулями, под всем. Это не возможно уже совсем".

  Стомлені та перелякані після кількаденної втечі додому стримувати слбози тим хто у житті бачив майже все дуже важко.

  Перша прибула: "Связи вообще никакой. Вообще. Ни телефон ни Интернет вообще ничего не работает. Очень тяжело".

  Друга прибула: "Война сама настояща. Всі види зброї, які тільки є. Останнім часом кажуть він використав, якусь заборонену зброю, що вибухає в повітрі, а пізніше ще при землі розривається. Я не можу говорити".

  Лівійські українці, кажуть хоча своє життя врятували, що робитимуть на Батьківщині не знають. Робота в неспокійній Лівії пристижніша ніж в Україні.

  Жінки додають в Місураті залишилося, ще 30 їхніх колег. Як вони дістануться до України навіть не уявляють. У вітчизняному МЗС обіцяють забрати їх найближчим часом.

  Олександр Дикусаров, речник МЗС: "Можливості для евакуації є. Сьогодні увечері запланований захід в Місурату судна Ред стар. Також  захід судна або Ред стар, або Іоніон спіріт запланований на неділю. Тому власне можливості для евакуації є. Головне для людей з`явитися в порт, щоб відправитися з цим судном".

  Андрій Жигулін Олена Сорокіна. "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Пилипишина можуть арештувати
  Наступний матеріал
  Великодній кошик для киян
  Теги:
  Loading...